Romania Tineret Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

35:19 15:10
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ESTONIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 7, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 5, Nagy Robert 5, Becheru Mihai 1, Apostu Razvan, Stefan Leonard 1, Botea Tudor 1, Csog Vencel 4, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 2, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
22:30 11:17
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs PORTUGALIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 3, Constantina Sabin 2, Dumitriu Gabriel 3, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 4, Heimbach Raul, Manescu Alexandru, Bologa Alexandru 6, Bizau Octavian. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
17:31 11:14
Vineri, 08 aprilie 2016 /
ROMANIA vs SLOVENIA
Calificare Campionatul European U20
Romania: Vasile Dan, Thalmaier Roland 5, Constantina Sabin, Dumitriu Gabriel 1, Nagy Robert 1, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Stefan Leonard, Botea Tudor, Csog Vencel 3, Merla Mihai, Manescu Bogdan 1, Heimbach Raul 2, Manescu Alexandru 1, Bologa Alexandru, Bizau Octavian 3. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
32:27 18:14
Vineri, 01 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 9, Csog Vencel 3, Leonard Ștefan, Bogdan Mănescu 3, Octavian Bizău 1, Gabriel Dumitriu 3, Alexandru Mănescu 1, Raul Heimbach 4, Sabin Constantina 2, Tudor Botea, Vasile Dan 1, Becheru Mihai 3, Apostu Razvan, Bologa Alexandru, Nagy Robert 2. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
37:28 17:13
Miercuri, 30 martie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Pregatire
Romania: Roland Thalmaier 6, Csog Vencel 6, Leonard Ștefan 4, Bogdan Mănescu 4, Ferenc Csaki 3, Bogdan Stoean 3, Octavian Bizău 3, Gabriel Dumitriu 2, Alexandru Mănescu 2, Raul Heimbach 2, Sabin Constantina 1, Tudor Botea 1, Vasile Dan, Becheru Mihai, Apostu Razvan, Bologa Alexandru. Antrenor principal: Ovidiu Mihaila Antrenor secund: Apostu Daniel
30:25 0:0
Duminicã, 28 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
27:19 0:0
Sâmbãtã, 27 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
26:24 0:0
Joi, 25 iunie 2015 /
ROMANIA vs ALGERIA
Pregatire
34:30 0:0
Miercuri, 24 iunie 2015 /
ROMANIA vs OLANDA
Pregatire
26:27 17:15
Duminicã, 11 ianuarie 2015 /
SLOVENIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
23:23 10:11
Sâmbãtã, 10 ianuarie 2015 /
CROATIA vs ROMANIA
Calificare CM Tineret 2015
38:20 22:9
Vineri, 09 ianuarie 2015 /
ROMANIA vs BULGARIA
Calificare CM Tineret 2015

Programul competitional anul 2017


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 01-05.01.2017 Pregatire - Pitesti
2 05-09.01.2017 Grupa calificare CM 2017 - Pitesti
3 30.04-03.05.2017 Pregatite - Bucuresti
4 04-08.05.2017 Jocuri Bilaterale - Bucuresti/Cluj
5 19-28.06.2017 Pregatire - Predeal/Bucuresti
6 29.06-03.07.2017 Turneu pregatire - Spania/Polonia/Elvetia
7 04-06.07.2017 Pregatire - Izvorani
8 06-10.07.2017 Turneu pregatire - Izvorani
9 11-16.07.2017 Pregatire - Bucuresti
10 17-30.07.2017 TF CM 2017 - Algeria
11 22-26.10.2017 Pregatire - Izvorani
12 26-30.10.2017 Jocuri Bilaterale - Polonia/Serbia
13 18.23.12.2017 Pregatire - Bucuresti
14 26-30.12.2017 Jocuri Bilaterale - Bucuresti

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ALEXANDRU GEORGE
CSM BUCURESTI
1998
APOSTU RAZVAN
CSU CNOT BRASOV
1997
BECHERU MIHAI
CSM BUCURESTI
1997
BIBIRIG COSMIN
POLITEHNICA IASI
1997
BIZAU OCTAVIAN
CSM BUCURESTI
1997
BODNARESCU CRISTIAN
HC DOBROGEA SUD
1996
BOLOGA ALEXANDRU
HC DOBROGEA SUD
1996
BOTEA TUDOR
AH MINAUR BAIA MARE
1997
BROASCA IONUT
STIINTA BACAU
1998
BUZLE IOSIF
CNE SIGHISOARA
1998
CONSTANTINA SABIN
UCB TG-JIU
1996
CSAKI FERENC
CSU CNOT BRASOV
1997
CSOG VENCEL
HC ODORHEI
1997
DASCALU ALEX
CSM BUCURESTI
1997
DRAGON DARIUS
CSM BUCURESTI
1997
DUMITRIU GABRIEL
STIINTA BACAU
1996
FREIWALD RICHARD
STIINTA BACAU
1996
FURAK ROBERT
SCM POLI TIMISOARA
1996
GAL ROBERT
STIINTA BACAU
1996
GIURGIU PAUL
HCM FAGARAS
1998
GURANESCU ALEXANDRU
SCM POLI TIMISOARA
1996
HEIMBACH RAUL
HC ADRIAN PETREA RESITA
1997
IONESCU ALEX
CNE SIGHISOARA
1998
LASZLO ALEXANDRU
POTAISSA TURDA
1997
MANESCU ALEXANDRU
UCB TG-JIU
1996
MANESCU BOGDAN
CSM BUCURESTI
1997
MARUSCA MADALIN
SCM POLI TIMISOARA
1996
MERLA MIHAI
CSM BUCURESTI
1997
NAGY ROBERT
CS MINAUR BAIA MARE
1997
NEAMTU DENIS
SCM POLI TIMISOARA
1996
PETRILA VALENTIN
STEAUA BUCURESTI
1996
POP MARIUS
CSU CNOT BRASOV
1996
STEFAN LEONARD
SCM POLI TIMISOARA
1997
STOEAN BOGDAN
CS MINAUR BAIA MARE
1997
THALMAIER ROLAND
AHC POTAISSA TURDA
1996
URUIANU IONUT
STIINTA BACAU
1996
VASILE DAN
HC DOBROGEA SUD
1997
VOICU GEORGE
CSM BUCURESTI
1997
WOCAN ARTUR
SCM POLI TIMISOARA
1996

Staff nationala

Ovidiu Mihaila
Antrenor Principal
Daniel Apostu
Antrenor Secund
Florin Ciocoiu
Medic
Catalin Ghenea
Asistent medical