Romania Masculin

Program


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


Rezultate

30:21 17:9
Marþi, 03 ianuarie 2017 /
ROMANIA vs GERMANIA
Pregatire
32:21 17:10
Duminicã, 10 aprilie 2016 /
ROMANIA vs ISRAEL
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Irimus Ionut, Ramba Ionut 4, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 3, Popescu Mihai, Sadoveac Marius 3, Fenici Cristian 1, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 1, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 4, Georgescu Ionut 3, Savenco Andrei, Sandru Ciprian 2, Negru Nicusor 1, Dospinescu Florin 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
27:30 15:13
Miercuri, 06 aprilie 2016 /
ISRAEL vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
Romania: Iancu Ionut, Ramba Ionut 1, Mihalcea Andrei 4, Ghionea Valentin 6, Popescu Mihai, Sadoveac Marius, Fenici Cristian 3, Rohozneanu Mihai, Novanc Marius 3, Csepreghi Alexandru 4, Oprea Dragos 5, Georgescu Ionut 1, Savenco Andrei 1, Sandru Ciprian, Grigoras Demis, Negru Nicusor 2. Antrenor principal: Aihan Omer; Antrenor secund: Iacob Sandu
28:30 16:15
Sâmbãtã, 16 ianuarie 2016 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
32:29 15:15
Joi, 14 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs AUSTRIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
36:29 19:11
Duminicã, 10 ianuarie 2016 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul Mondial 2017
35:22 13:12
Duminicã, 08 noiembrie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
27:24 13:9
Miercuri, 04 noiembrie 2015 /
AUSTRIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2017
44:25 23:13
Duminicã, 14 iunie 2015 /
ROMANIA vs ITALIA
Calificare Campionatul European 2018
22:28 10:13
Miercuri, 10 iunie 2015 /
ITALIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
27:27 14:13
Luni, 29 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
27:26 10:13
Duminicã, 28 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
23:23 12:12
Sâmbãtã, 27 decembrie 2014 /
PORTUGALIA vs ROMANIA
Pregatire
16:30 10:15
Sâmbãtã, 01 noiembrie 2014 /
KOSOVO vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2018
36:24 17:10
Miercuri, 29 octombrie 2014 /
ROMANIA vs KOSOVO
Calificare Campionatul European 2018
27:21 15:7
Duminicã, 15 iunie 2014 /
SUEDIA vs ROMANIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
24:25 9:8
Sâmbãtã, 07 iunie 2014 /
ROMANIA vs SUEDIA
Calificare Campionatul Mondial 2015
34:30 17:15
Joi, 29 mai 2014 /
UNGARIA vs ROMANIA
Pregatire
32:29 15:13
Sâmbãtã, 05 aprilie 2014 /
FINLANDA vs ROMANIA
Calificare Campionatul European 2016
32:30 16:14
Miercuri, 02 aprilie 2014 /
ROMANIA vs FINLANDA
Calificare Campionatul European 2016

Programul competitional anul 2017


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru LOTUL LARGIT vezi tabul de mai sus.


# Data Actiune
1 02-09.01.2017 Turneu pregatire - Germania/Elvetia
2 09-13.01.2017 Pregatire - Bucuresti
3 30.04-03.05.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
4 03-05.05.2017 Joc calif CE 2018 ROU-SRB - Bucuresti/Cluj
5 06-08.05.2017 Joc calif CE 2018 SRB-ROU - Serbia
6 09-14.06.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
7 14-16.06.2-17 Joc calif CE 2018 ROU-BLR - Bucuresti/Cluj
8 17-19.06.2017 Joc calif CE 2018 POL-ROU - Polonia
9 22-23.10.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
10 24-26.10.2017 Joc calif CM 2019 ROU-? - Bucuresti/Cluj
11 26-28.10.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
12 28-30.10.2017 Joc calif CM 2019 ?- ROU - Nestabilit
13 18-23.12.2017 Pregatire - Bucuresti/Cluj
14 26-31.12.2017 Trofeu Carpati - Bucuresti/Cluj

Lot curent

Aceste informatii sunt disponibile doar in cazul in care nationala este implicata intr-un turneu final care necesita un lot oficial si nu pe cel largit.

Lot largit


Sportivii/sportivele care se regasesc in componenta lotului largit sunt rugati ca in perioada actiunilor lotului nationala sa nu isi programeze nici o activitate fara acordul FRH.
Pentru CALENDAR lotului vezi tabul de mai sus.


ASOLTANEI MIHAI ALEXANDRU
DINAMO BUCURESTI
14 septembrie 1989
BERA DANIEL IOAN
DINAMO BUCURESTI
26 mai 1990
C?NTEC GEORGIC?
AHC POTAISSA TURDA
22 aprilie 1990
CRICIOTOIU BOGDAN ANDREI
DINAMO BUCURESTI
12 martie 1990
CSEPREGHI IULIU ALEXANDRU
US CRETEIL(FRA)
28 martie 1987
FENICI CRISTIAN STELIAN
SCM TIMISOARA
13 februarie 1986
FLOREA GABRIEL
STEAUA BUCURESTI
03 august 1983
FOTACHE VIOREL
TV BITTENFELD(GER)
15 mai 1989
GHIONEA VALENTIN MARIAN
SPR WISLA PLOCK(POL)
29 aprilie 1984
GHITA RADU CRISTIAN
HC ODORHEI
22 noiembrie 1990
GRIGORAS DEMIS COSMIN
GRUNDFOS TATABANYA
30 iunie 1993
IANCU IONUT CIPRIAN
CSM BUCURESTI
18 februarie 1994
IRIMUS IONUT ADRIAN
DINAMO BUCURESTI
22 august 1987
MAKARIA DARIUS CATALIN
DINAMO BUCURESTI
02 februarie 1993
MIHALCEA ANDREI
HC ODORHEI
15 august 1987
MILITARU ROBERT MIHAI
CSM BUCURESTI
04 ianuarie 1994
MOCANU MARIUS IULIAN
DINAMO BUCURESTI
09 decembrie 1986
NEGRU NICUSOR ANDREI
CSM BUCURESTI
24 mai 1994
NISTOR IONITA IONUT
HC DOBROGEA SUD CTA
24 mai 1994
POPESCU MIHAI CATALIN
SAINT RAPHAEL(FRA)
15 martie 1985
RACOTEA DAN EMIL
SPR WISLA PLOCK(POL)
21 iulie 1995
RAMBA IONUT EMANUEL
TBV LEMGO
08 februarie 1991
ROTARU ADRIAN VLADUT
C.S.M BUCURESTI
01 iulie 1994
ROTARU IONUT CATALIN
POTAISSA TURDA
30 ianuarie 1986
SADOVEAC MARIUS
TREMBLEY EN FRANCEl
07 mai 1985
SANDRU CIPRIAN
DINAMO BUCURESTI
27 februarie 1991
SAVENCO DAN ANDREI
DINAMO BUCURESTI
12 octombrie 1985
SIMICU ALEXANDRU VIOREL
SAINT RAPHAEL(FRA)
08 octombrie 1988
SIPOS ADRIAN
GRUNDFOS TATABANYA
08 martie 1990
SOMLEA RAMON
CSM BUCURESTI
20 februarie 1994
STAMATE IULIAN
CSM BUCURESTI
23 mai 1983
STANESCU TUDOR
STEAUA BUCURESTI
19 iunie 1989
SZASZ ANDRAS
HC ODORHEI
24 ianuarie 1994
TALAS ELEMER HUBA
HC ODORHEI
10 iunie 1986
THALMAIER ROLAND
AHC POTAISSA TURDA
15 septembrie 1996
UNGUREANU NICOLAE
STEAUA BUCURESTI
24 decembrie 1994

Staff nationala

Xavier Pascual FUERTES
Antrenor Principal
Eliodor Voica
Antrenor Secund
Florin Ciocoiu
Medic
Radu Cheregi
Video-analist
Catalin Ghenea
Asistent medical
Valentin Cucu
Maseur