In atentia echipelor participante in Liga Nationala (masculin/feminin)
Va reamintim ca inregistrarea si transmiterea jocurilor oficiale este permisa numai cu acordul scris al DIGISPORT, partener al Federatiei Romane de Handbal.
Nerespectarea celor de mai sus atrage sanctionarea celor vinovati conform Regulamentului Disciplinar.
In atentia echipelor participante in campionatele nationale
Va reamintim ca, in conformitate cu Regulamentul de transferari intre federatii IHF/EHF, folosirea sportivilor de alta cetatenie decat romana NETRANSFERATI in jocurile amicale este interzisa, penalizarea la care va fi supusa FR Handbal de catre IHF/EHF incepand de la 7.500 euro.
Totodata va comunicam ca echipele care nu vor respecta acesta prevedere vor suporta consecintele impuse de Regulamentul Disciplinar ( penalizare intre 2.000 – 4.000 lei), precum si plata penlizarii aplicate FR Handbal de catre IHF/EHF.
In atentia arbitrilor principali delegati la jocurile din cadrul Campionatului National 2015-2016: Liga Nationala (M-F), Divizia A (M-F), Juniori I (M-F), Juniori II (M-F), Juniori III (M-F).
AVETI OBLIGATIA CA LA 10 min. DE LA TERMINAREA JOCULUI
1. sa transmiteti rezultatul (final si pauza) prin sms la numarul 0725.574.001 in urmatorul FORMAT:
Prog. Sapt./Nr. Joc. – Rezultat final (Rezultat pauza ) Arbitrul A/Arbitrul B
EXEMPLU : 1/5 31:28 (17:14) Vasilescu/Serbu
2. sa transmiteti poza la raportul de joc (incat acesta sa poata fi lizibil) la adresa competitiifrh@yahoo.com in maxim 24 h de la terminarea jocului, inclusiv la TURNEE.
Orice nerespectare va atrage dupa sine suspendarea respectivului cuplu de arbitri pentru 1(una) luna.
In conformitate Art 22.4 din ROAH, AJH/AMH au obligatia de a trimite la FR Handbal si echipelor partenere din alte judete, cu minim 20 de zile inaite de inceputul turului sau returului, programul orar complet al jocurilor organizate in cadrul Ligii Nationale si Campionatelor nationale, Divizia A, Juniori I, II si III. Adresa va fi transmisa pana marti la ora 16:00 la email: competitiifrh@yahoo.com, sau fax 0212318262.
Modificarile pentru data, ora si/sau locul de desfasurare al jocurilor programate se anunta cu minim 7 zile inainte de data programata initial. Reprogramarea se face numai dupa confirmarea Comisiei de Competitii.
In atentia echipelor calificate la turneele finale ale Campionatelor Nationale de Juniori I, II si III (masculin si feminin).
In Semifinalele Turneului Final si in jocurile de clasament (7-8, 5-6, 3-4 si 1-2) in caz de egalitate la sfarsitul timpului regulamentar de joc, se va proceda astfel:
- 2 reprize de prelungiri a cate 5 minute fiecare. In cazul in care egalitatea persista se vor executa aruncari de la 7 metri.
Observatorii sau delegatii de la aceste turnee au obligatia sa informeze reprezentantii echipelor participante cu privire la aceste prevederi (se va notifica in procesul verbal de la sedinta tehnica).
Reamintim echipelor organizatoare a jocurilor oficiale, care au calitatea de gazda, ca au obligatia sa asigure asistenta medicala conform normelor in vigoare.
Jocuri Calificare CE 2016 - Lot National de senioare
Kaunas - Lituania
01.06.2016, ora 19:00
Lituania - Romania TVR 2 direct
Arbitiri EHF: Markovska/Vutov-BUL
Delegat EHF: Wassili Fegir (UKR)
Piatra Neamt
04.06.2016, ora 19:00
Romania - Belarus Digisport direct
Arbitiri EHF: Bennani/Bennani-SWE
Delegat EHF: Andrey Andreev-BUL
Etapa 3 |
||||||
Play-Off Faza III |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Lu 30.05 | 18:00 | CS Dinamo București | vs | CSM București | DigiSport | 41/1 |
Sala: Sala Dinamo | Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) | Observator: I.Serbu(B) | ||||
Etapa 3 |
||||||
Seria I |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Lu 30.05 | 00:00 | SCM Gloria Buzău sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Lu 30.05 | 17:00 | CSM Slatina | vs | CS Măgura Cisnadie | 41/2 | |
Sala: N/A | Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) | Observator: V.Ciucan(B) | ||||
Etapa 3 |
||||||
Seria II |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Lu 30.05 | 00:00 | CSM Cetate Devatrans sta | ||||
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Lu 30.05 | 19:00 | CSU Stiinta Bucuresti | vs | CSM Unirea Slobozia | 41/3 | |
Sala: N/A | Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) | Observator: G.Antonescu(AG) | ||||
Clasament Divizia A feminin |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Ma 31.05 | 18:00 | CSU Resita | vs | CSM Bucuresti DivA | 41/4 | |
Sala: Caracal | Arbitri: R.Chiriac(GJ)/C.Cordescu(GJ) | Observator: | ||||
Sb 04.06 | 11:00 | ACS Avram Iancu Arad | vs | ACS SC 181 SSP Bucuresti | 41/5 | |
Sala: Sala Energetic Rm. Valcea | Arbitri: / | Observator: | ||||
Ma 31.05 | 10:00 | CSM Slatina | vs | CSU Stiinta Bucuresti | 41/6 | |
Sala: Sala Trivale Pitesti | Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) | Observator: G.Antonescu(AG) | ||||
Ma 31.05 | 12:00 | SCM Gloria Buzău | vs | CSM Cetate Devatrans | 41/7 | |
Sala: Sala Trivale Pitesti | Arbitri: C.Belean(MS)/V.Calina(AG) | Observator: N.Popa(AG) | ||||
Etapa 1 |
||||||
Juniori 1 - Turneu Final Masculin sedinta tehnica: ora 09:00, 01.06.2016, Sala Romeo Iamandi, Buzau Delegati FRH: Mariana Burca, Toma Plesa Oficiali FRH: prof. Citu Narcis - antrenor lot national juniori prof. Paraschiv Florin - antrenor CNOT Brasov persoana de contact: dl. Mihai Balan - 0761 769 328 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Mi 01.06 | 10:00 | CS Stiinta Municipal Bacau | vs | CSS Galati | 41/8 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Mi 01.06 | 12:00 | LT Traian Vuia Resita | vs | CSS 2 Baia Mare | 41/9 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Jo 02.06 | 10:00 | CSS Galati | vs | CSS 2 Baia Mare | 41/10 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Jo 02.06 | 12:00 | CS Stiinta Municipal Bacau | vs | LT Traian Vuia Resita | 41/11 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 3 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 03.06 | 10:00 | LT Traian Vuia Resita | vs | CSS Galati | 41/12 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Vi 03.06 | 12:00 | CSS 2 Baia Mare | vs | CS Stiinta Municipal Bacau | 41/13 | |
Sala: N/A | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 1 |
||||||
Juniori 1 - Turneu Final Masculin |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Mi 01.06 | 14:00 | CSS Odorhei | vs | Marta Baia Mare | 41/14 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Mi 01.06 | 16:00 | CSM Bucuresti | vs | CSS Ploiesti | 41/15 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Jo 02.06 | 14:00 | Marta Baia Mare | vs | CSS Ploiesti | 41/16 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Jo 02.06 | 16:00 | CSS Odorhei | vs | CSM Bucuresti | 41/17 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 3 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 03.06 | 14:00 | CSM Bucuresti | vs | Marta Baia Mare | 41/18 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Vi 03.06 | 16:00 | CSS Ploiesti | vs | CSS Odorhei | 41/19 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Semifinala 1 |
||||||
Juniori 1 - Turneu Final Masculin |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 14:15 | CSS 2 Baia Mare | vs | CSM Bucuresti | 41/20 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Semifinala 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 12:30 | CSS Odorhei | vs | CS Stiinta Municipal Bacau | 41/21 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
7-8 |
||||||
Juniori 1 - Turneu Final Masculin |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 09:00 | LT Traian Vuia Resita | vs | CSS Ploiesti | 41/22 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
5-6 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 10:45 | CSS Galati | vs | Marta Baia Mare | 41/23 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
3-4 |
||||||
Juniori 1 - Turneu Final Masculin |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 05.06 | 09:30 | CSS 2 Baia Mare | vs | CSS Odorhei | 41/24 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Finala |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 05.06 | 11:15 | CSM Bucuresti | vs | CS Stiinta Municipal Bacau | 41/25 | |
Sala: Sala Sporturilor Romeo Iamandi, Buzau | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 1 |
||||||
Turneu Final - Junioare III Sedinta tehnica: 01.06 - ora 13:00 Sala Kati Szabo
|
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Mi 01.06 | 14:00 | CSS Tulcea | vs | CS Danubius 2010 Galati | 41/26 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Mi 01.06 | 15:30 | ASC Corona 2010 I Brasov | vs | CSM Ploiesti | 41/27 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Jo 02.06 | 09:30 | CS Danubius 2010 Galati | vs | CSM Ploiesti | 41/28 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Jo 02.06 | 11:00 | CSS Tulcea | vs | ASC Corona 2010 I Brasov | 41/29 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 3 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 03.06 | 09:30 | ASC Corona 2010 I Brasov | vs | CS Danubius 2010 Galati | 41/30 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Vi 03.06 | 11:00 | CSM Ploiesti | vs | CSS Tulcea | 41/31 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 1 |
||||||
Turneu Final - Junioare III |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Mi 01.06 | 17:00 | ACS Transilvania Brasov | vs | CS Olimpic Tg Mures | 41/32 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Mi 01.06 | 18:30 | LPS Braila | vs | CSH Art Galati | 41/33 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Jo 02.06 | 12:30 | CS Olimpic Tg Mures | vs | CSH Art Galati | 41/34 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Jo 02.06 | 14:00 | ACS Transilvania Brasov | vs | LPS Braila | 41/35 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Etapa 3 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Vi 03.06 | 12:30 | LPS Braila | vs | CS Olimpic Tg Mures | 41/36 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Vi 03.06 | 14:00 | CSH Art Galati | vs | ACS Transilvania Brasov | 41/37 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Semifinala 1 |
||||||
Turneu Final - Junioare III |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 15:30 | CSS Tulcea | vs | CSH Art Galati | 41/38 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Semifinala 2 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 13:00 | CS Olimpic Tg Mures | vs | CSM Ploiesti | 41/39 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
7-8 |
||||||
Turneu Final - Junioare III |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 09:30 | ASC Corona 2010 I Brasov | vs | LPS Braila | 41/40 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
5-6 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Sb 04.06 | 11:30 | CS Danubius 2010 Galati | vs | ACS Transilvania Brasov | 41/41 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
3-4 |
||||||
Turneu Final - Junioare III |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 05.06 | 10:00 | CSH Art Galati | vs | CSM Ploiesti | 41/42 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: | ||||
Finala |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 05.06 | 12:00 | CSS Tulcea | vs | CS Olimpic Tg Mures | 41/43 | |
Sala: Sala Sporturilor Kati Szabo, Sf. Gheorghe | Arbitri: / | Observator: |
Actualizare automata | 20 secunde