In atentia echipelor participante in Liga Nationala (masculin/feminin)
Va reamintim ca inregistrarea si transmiterea jocurilor oficiale este permisa numai cu acordul scris al DIGISPORT, partener al Federatiei Romane de Handbal.
Nerespectarea celor de mai sus atrage sanctionarea celor vinovati conform Regulamentului Disciplinar.
In atentia echipelor participante in campionatele nationale
Va reamintim ca, in conformitate cu Regulamentul de transferari intre federatii IHF/EHF, folosirea sportivilor de alta cetatenie decat romana NETRANSFERATI in jocurile amicale este interzisa, penalizarea la care va fi supusa FR Handbal de catre IHF/EHF incepand de la 7.500 euro.
Totodata va comunicam ca echipele care nu vor respecta acesta prevedere vor suporta consecintele impuse de Regulamentul Disciplinar ( penalizare intre 2.000 – 4.000 lei), precum si plata penlizarii aplicate FR Handbal de catre IHF/EHF.
In atentia arbitrilor principali delegati la jocurile din cadrul Campionatului National 2015-2016: Liga Nationala (M-F), Divizia A (M-F), Juniori I (M-F), Juniori II (M-F), Juniori III (M-F).
AVETI OBLIGATIA CA LA 10 min. DE LA TERMINAREA JOCULUI
1. sa transmiteti rezultatul (final si pauza) prin sms la numarul 0725.574.001 in urmatorul FORMAT:
Prog. Sapt./Nr. Joc. – Rezultat final (Rezultat pauza ) Arbitrul A/Arbitrul B
EXEMPLU : 1/5 31:28 (17:14) Vasilescu/Serbu
2. sa transmiteti poza la raportul de joc (incat acesta sa poata fi lizibil) la adresa competitiifrh@yahoo.com in maxim 24 h de la terminarea jocului.
Orice nerespectare va atrage dupa sine suspendarea respectivului cuplu de arbitri pentru 1(una) luna.
Etapa 2 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Jo 27.08 | 18:00 | AHC Potaissa Turda | vs | AHC Dunărea Călărași | 2/1 | |
Sala: N/A | Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) | Observator: I.Serbu(B) | ||||
Mi 26.08 | 17:00 | ACS Energia Tg. Jiu | vs | CSU Galati | 2/2 | |
Sala: N/A | Arbitri: M.Danulet(VL)/M.Iordache(VL) | Observator: V.Ciucan(B) | ||||
Jo 27.08 | 18:00 | CS HC Adrian Petrea Resita | vs | CSM Vaslui | 2/3 | |
Sala: N/A | Arbitri: M.Pintea(CJ)/M.Sas(BH) | Observator: C.Milcu(MH) | ||||
Jo 27.08 | 18:00 | CS Dinamo București | vs | CSM Focșani 2007 | 2/4 | |
Sala: N/A | Arbitri: D.Dima(GL)/L.Gheorghiu(VS) | Observator: V.Ivanciu(PH) | ||||
Jo 27.08 | 18:00 | HC Odorhei | vs | HCM Minaur Baia Mare | DigiSport | 2/5 |
Sala: N/A | Arbitri: C.Din(B)/S.Dinu(B) | Observator: L.Condrut(PH) | ||||
Mi 26.08 | 18:00 | CSM București | vs | CSM Ploiesti | 2/6 | |
Sala: Sala Rapid | Arbitri: I.Cristea(IS)/S.Hagiu(VS) | Observator: I.Enache(BV) | ||||
Jo 27.08 | 19:45 | CSA Steaua București | vs | SCM Politehnica Timișoara | DigiSport | 2/7 |
Sala: N/A | Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) | Observator: M.Brumaru(Vn) | ||||
Etapa 3 |
||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Lu 31.08 | 17:00 | SCM Politehnica Timișoara | vs | AHC Potaissa Turda | 2/8 | |
Sala: N/A | Arbitri: C.Belean(MS)/V.Calina(AG) | Observator: H.Belu(B) | ||||
Du 30.08 | 11:30 | CSM Ploiesti | vs | CSA Steaua București | 2/9 | |
Sala: N/A | Arbitri: O.Finata(AR)/S.Hendrea(MM) | Observator: D.Stamatoiu(VL) | ||||
Du 30.08 | 13:30 | HCM Minaur Baia Mare | vs | CSM București | DigiSport | 2/10 |
Sala: N/A | Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) | Observator: V.Dancescu(B) | ||||
Du 30.08 | 18:30 | CSM Focșani 2007 | vs | HC Odorhei | 2/11 | |
Sala: N/A | Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) | Observator: G.Antonescu(AG) | ||||
Du 30.08 | 12:00 | CSM Vaslui | vs | CS Dinamo București | 2/12 | |
Sala: N/A | Arbitri: B.Dordea(SB)/M.State(BZ) | Observator: O.Pripas(VL) | ||||
Du 30.08 | 12:00 | CSU Galati | vs | CS HC Adrian Petrea Resita | 2/13 | |
Sala: N/A | Arbitri: T.Dobre(B)/M.Potirniche(BZ) | Observator: P.Anton(IS) | ||||
Lu 31.08 | 17:30 | AHC Dunărea Călărași | vs | ACS Energia Tg. Jiu | DigiSport | 2/14 |
Sala: N/A | Arbitri: C.Din(B)/S.Dinu(B) | Observator: V.Pavel(BZ) | ||||
Etapa 1 |
||||||
Nu sunt disponibile informatii suplimentare | ||||||
Data | Ora | Meci | TV | Nr.Meci | ||
Du 30.08 | 16:30 | HCM Baia Mare | vs | CSU Cluj-Napoca | DigiSport | 2/15 |
Sala: N/A | Arbitri: M.Parvu(B)/A.Stamatoiu(VL) | Observator: A.Lupsa(CS) | ||||
Du 30.08 | 12:00 | CS Măgura Cisnadie | vs | CSM București | DigiSport | 2/16 |
Sala: N/A | Arbitri: A.Muntean(MS)/M.Turdean(MS) | Observator: S.Ciurea(Dj) | ||||
Sb 29.08 | 18:00 | HC Alba Sebes | vs | CSM Unirea Slobozia | 2/17 | |
Sala: N/A | Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) | Observator: V.Ionescu(B) | ||||
Sb 29.08 | 10:30 | CS Rapid București | vs | CSM Ploiesti | 2/18 | |
Sala: N/A | Arbitri: D.Ciulei(BV)/A.Stoia(B) | Observator: I.Ciobanu(BC) | ||||
Sb 29.08 | 16:00 | HC Dunărea Brăila | vs | SCM Universitatea Craiova | DigiSport | 2/19 |
Sala: N/A | Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) | Observator: I.Rapa(TM) | ||||
Vi 28.08 | 18:00 | HC Zalău | vs | CSM Roman | DigiSport | 2/20 |
Sala: N/A | Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) | Observator: I.Furnea(Ms) | ||||
Sb 29.08 | 17:45 | SCM Râmnicu Vâlcea | vs | CSM Corona Brașov | DigiSport | 2/21 |
Sala: N/A | Arbitri: A.Draganescu(GJ)/A.Eremia(GJ) | Observator: V.Vicea(B) |
Actualizare automata | 20 secunde