Program nr.37 saptamana: 21.05-28.05.2018

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

În perioada 04-06.06.2018, Federația Română de Handbal organizează Cursul de perfecționare a antrenorilor din Liga Națională și Divizia A, la Cluj Napoca.  (Informatii)

 

Liga Zimbrilor
Meci 1

Play-off Faza III

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 24.05 18:00 AHC Potaissa TurdavsCSM Bucuresti 37/1
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: S.Ciurea(Dj)
Liga Zimbrilor
Meci 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 23.05 18:00 Dinamo BucurestivsCSA Steaua Bucuresti Digi / Telekom 37/2
Sala: N/A Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: V.Pavel(BZ)
Lu 28.05 17:30 CSM BucurestivsAHC Potaissa Turda Tvr HD 37/3
Sala: Sala Rapid Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: G.Antonescu(AG)
Jo 24.05 18:00 AHC Dobrogea SudvsSCM Politehnica Timisoara 37/4
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(B) Observator: V.Dobre(B)
Jo 24.05 17:00 CS Minaur Baia MarevsAHC Dunarea Calarasi 37/5
Sala: Sala Sporturilor Lascar Pana Arbitri: C.Gorina(DJ)/F.Melencu(DJ) Observator: I.Rapa(TM)
Baraj de promovare - Liga Nationala Feminin
Meciuri

Seria I

Sedinta tehnica va avea loc joi, 24.05.2018, ora 12:00, Sala Polivalenta Magura.

 

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 24.05 16:00 CSU Neptun ConstantavsCS Dacia Mioveni 2012 37/6
Sala: N/A Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator: V.Pavel(BZ)
Vi 25.05 16:00 CSM SlatinavsCSU Neptun Constanta 37/7
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Sb 26.05 16:00 CS Dacia Mioveni 2012vsCSM Slatina 37/8
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Baraj de promovare - Liga Nationala Feminin
Meciuri

Seria II

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 24.05 18:00 SCM TimisoaravsCSU Stiinta Bucuresti 37/9
Sala: N/A Arbitri: B.Ciobea(AG)/B.Dordea(SB) Observator: V.Pavel(BZ)
Vi 25.05 18:00 CSU Danubius GalativsSCM Timisoara 37/10
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Sb 26.05 18:00 CSU Stiinta BucurestivsCSU Danubius Galati 37/11
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Baraj de promovare - Liga Nationala Feminin
Meciuri
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.05 10:00 CSU Neptun ConstantavsSCM Timisoara 37/12
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Du 27.05 12:00 CS Dacia Mioveni 2012vsCSU Stiinta Bucuresti 37/13
Sala: N/A Arbitri: / Observator: V.Pavel(BZ)
Divizia A Seria A Masculin
Etapa 18
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 23.05 13:00 AHC Dobrogea Sud Constanta IIvsCSM Bacau 37/14
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator:
Divizia A Seria B Masculin
Etapa 18
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 21.05 12:30 CNE SighisoaravsCSM Scolar Resita 37/15
Sala: Sala Radu Voina Arbitri: A.Chicus(BV)/M.Olteanu(BV) Observator:
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 30
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 22.05 16:30 CSM Bucuresti IIvsHC Activ CSO Plopeni 37/16
Sala: Sala Agronomia Arbitri: I.Cazan(CT)/G.Suliman(CT) Observator:
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 1

Satu Mare
Persoana de contact: dl. Maries Ciprian, 0727 165 698
Sedinta tehnica va avea loc la ora 10:00.

Oficiali FRH: Dia Alexandru, Antrenor Federal - Juniori
                     Jordi Girald Alberich, Antrenor Principal - juniori

Delegat FRH: Tomescu Gabriel, 0766319717
Delegat CCA: Ciobanu Ioan - BC

Arbitrii: Chicus/Olteanu - BV
            Costache/Vasile - B/PH
            Maciornea/Savin - IS
            Moldovan/Stan - MS
            Pavel/Pentea - SJ


 

Grupa B

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 23.05 16:00 Academia Minaur Baia MarevsCS Stiinta Municipal Bacau 37/17
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Mi 23.05 17:30 SCM TimisoaravsCSU Suceava 37/18
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 24.05 16:00 CS Stiinta Municipal BacauvsCSU Suceava 37/19
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Jo 24.05 17:30 Academia Minaur Baia MarevsSCM Timisoara 37/20
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 25.05 16:00 SCM TimisoaravsCS Stiinta Municipal Bacau 37/21
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Vi 25.05 17:30 CSU SuceavavsAcademia Minaur Baia Mare 37/22
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 1

Grupa A

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 23.05 11:00 CSS MedgidiavsCSM Ploiesti 37/23
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Mi 23.05 12:30 AHC Potaissa TurdavsCSM Bucuresti 37/24
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 24.05 10:00 CSM PloiestivsCSM Bucuresti 37/25
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Jo 24.05 11:30 CSS MedgidiavsAHC Potaissa Turda 37/26
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Etapa 3
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Vi 25.05 10:00 AHC Potaissa TurdavsCSM Ploiesti 37/27
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Vi 25.05 11:30 CSM BucurestivsCSS Medgidia 37/28
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Semifinala 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.05 15:00 CSM BucurestivsSCM Timisoara 37/29
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Semifinala 2
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.05 16:30 CS Stiinta Municipal BacauvsCSS Medgidia 37/30
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
5-6
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.05 11:30 CSM PloiestivsAcademia Minaur Baia Mare 37/31
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
7-8
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 26.05 10:00 AHC Potaissa TurdavsCSU Suceava 37/32
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
3-4
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.05 10:00 SCM TimisoaravsCSS Medgidia 37/33
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)
Juniori 3 - Turneu Final Masculin
Finala
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 27.05 11:30 CSM BucurestivsCS Stiinta Municipal Bacau 37/34
Sala: N/A Arbitri: / Observator: G.Tomescu(B)