Program nr.23 saptamana: 12.02-19.02.2018

Descarca aici informatii referitoare la ADUNAREA  GENERALA  ORDINARA  DE  ALEGERI, 14.02.’18, ora 11:00, Rin Grand Hotel – Vitan

Descarca aici :Validare candidati functiil alese de Adunarea Generala 

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

 

Challenge.Cup masculin

18.02.2018 ora 17:00
Vise (BEL)

HC Vise BM (BEL) - AHC Potaissa Turda
Arbitri EHF: Eskil Braseth & Leif Andre Sundet (NOR)
EHF-DELEGAT: Igor Karlubik  (SVK)

Meciuri amicale juniori MU18
Sao Pedro do Sul-Portugalia

16.02.2018, ora 12:30
Portugalia – Romania

17.02.2018, ora 19:00
Portugalia – Romania

18.02.2018, ora 16:00
Portugalia – Romania


Campionatul Mediteranean de Handbal - Juniori

11 - 18.02.2018
Marrakesh-MAROC

12.02.2018, ora 17.00
ROMANIA-MUNTENEGRU
13.02.2018, ora 13.00
ROMANIA-FRANTA
13.02.2018, ora 17.00
ROMANIA-ARABIA SAUDITA
14.02.2018, ora 13.00
ROMANIA-ITALIA

 

Turneu amical cadete
16 - 18.02.2018

Rm. Valcea

16.02.2018
Polonia-Ungaria - ora 16:00
Arbitri:Lungu/Paraschiv=NT
Romania-Slovacia, ora 18:15
Arbitri:Canta/Nicolae-CJ

17.02.2018
Slovacia – Ungaria, ora 16:00
Arbitri:Nitisor/Stamatoiu-VL
Polonia – Romania, ora 18:15
Arbitri:Canta/Nicolae-CJ

18.02.2018
Slovacia – Polonia, ora 11:00
Arbitri:Ionica/Margarit-OT/AG
Romania – Ungaria, ora 13:15
Arbitri:Enache/Radut-B

 

Liga Zimbrilor
Etapa 18

Echipa HC Odorhei s-a retras din Liga Nationala-masculin in data de 29.01.2018.

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 13.02 18:00 AHC Potaissa TurdavsAHC Dunarea Calarasi Digi / Telekom 23/1
Sala: Sala Gh. Baritiu Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: I.Serbu(B)
Liga Zimbrilor
Etapa 19
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 15.02 16:45 SCM Politehnica TimisoaravsCSA Steaua Bucuresti Digi / Telekom 23/2
Sala: N/A Arbitri: A.Georgescu(CT)/M.Moldoveanu(CT) Observator: V.Dancescu(B)
Jo 15.02 17:30 CSM BucurestivsCS Politehnica Iasi Tvr HD 23/3
Sala: Sala Rapid Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator: G.Puiulet(BV)
Jo 15.02 18:00 CSU SuceavavsDinamo Bucuresti 23/4
Sala: Sala D. Bernicu Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: L.Condrut(PH)
Vi 16.02 18:00 AHC Dobrogea SudvsCSM Focsani 2007 Digi / Telekom 23/5
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: G.Bejinariu(AG)
Du 18.02 00:00 AHC Dunarea CalarasivsHC Odorhei 23/6
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Jo 15.02 18:00 CS Minaur Baia MarevsCSM Fagaras 23/7
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: I.Barbu(B)/A.Manafu(B) Observator: I.Aldica(BN)
Cupa Romaniei FAN Courier Feminin
Etapa 1
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 11:30 HC Dunarea BrailavsCS Magura Cisnadie Digi / Telekom 23/8
Sala: N/A Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: V.Vicea(B)
Lu 19.02 18:00 HC ZalauvsCSM Slatina Digi / Telekom 23/9
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator: I.Vizitiu(HD)
Sb 17.02 13:00 CSM RomanvsSCM Craiova Digi / Telekom 23/10
Sala: N/A Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: M.Margarit(PH)
Sb 17.02 11:00 CSM BistritavsU Cluj 23/11
Sala: Sala Polivalenta Bistrita Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: V.Ciucan(B)
Sb 17.02 16:00 CS Minaur Baia MarevsASC Corona 2010 Brasov 23/12
Sala: Sala Lascar Pana Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator: H.Belu(B)
Sb 17.02 17:00 SCM Gloria BuzauvsCSU Danubius Galati 23/13
Sala: Sala Romeo Iamandi Arbitri: M.Agliceriu(PH)/M.Turdean(MS) Observator: V.Sighicea(VL)
Liga Florilor
Etapa 16
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Jo 15.02 18:30 CSM BucurestivsCS Magura Cisnadie Digi / Telekom 23/14
Sala: Sala Polivalenta Bucuresti Arbitri: I.Ghita(CT)/S.Topliceanu(CT) Observator: N.Rusu(CT)
Jo 15.02 17:00 HC ZalauvsCS Rapid Usl Metrou Bucuresti 23/15
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: S.Marza(CJ)/C.Nedelea(CJ) Observator: G.Antonescu(AG)
Lu 12.02 19:00 U ClujvsASC Corona 2010 Brasov Digi / Telekom 23/16
Sala: N/A Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: V.Dobre(B)
Liga Florilor
Etapa 17
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 18.02 11:30 CS Rapid Usl Metrou BucurestivsCSM Bucuresti Digi / Telekom 23/17
Sala: Sala Rapid Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: G.Covaci(B)
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 18

Echipa SC Muresul Tg. Mures retrasa din campionat in data de 18.01.2018
Echipa KSE Tg. Secuiesc retrasa din campionat in data de 19.01.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 19.02 17:00 ACS Odorheiu SecuiescvsNational Rm Valcea 23/18
Sala: Sala Sporturilor Odorheiu Secuiesc Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Juniori 1 Seria C Feminin
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 18.02 11:00 CT Media BucurestivsASC Sc. 181 SSP Bucuresti 23/19
Sala: Sala Iris Arbitri: M.Draghici(VN)/V.Dragut(VN) Observator:
Juniori 1 Seria D Feminin
Etapa 7
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Lu 19.02 16:00 LPS Tg JiuvsGr. Sc. Energetic Rm Valcea 23/20
Sala: Sala Voievod Litovoi Arbitri: S.Constantin(GJ)/V.Mladin(GJ) Observator:
Juniori 2 Seria E Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 18.02 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Du 18.02 14:00 CS NovacivsCSS Alexandria 23/21
Sala: Liceul Teoretic Novaci Arbitri: A.Ciati(CS)/D.Lupu(CS) Observator:
Vi 16.02 16:00 LPS Tg JiuvsCSS Drobeta Turnu Severin 23/22
Sala: Sala LPS Arbitri: E.Scrieciu(DJ)/R.Treistaru(DJ) Observator:
Sb 24.02 00:00 CSS CraiovavsACS Romanati Sport Caracal 23/23
Sala: N/A Arbitri: L.Cruceru(MH)/F.Radulescu(MH) Observator:
Juniori 3 Seria D Feminin
Etapa 12
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Ma 13.02 16:30 CSS Sf. GheorghevsCSS Odorheiul Secuiesc 23/24
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Pogaceanu(MS)/L.Pop(MS) Observator:
Juniori 3 Seria A Masculin
Etapa 7

Echipa CSM Pascani s-a retras in data de 12.09.2017

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 11:00 LPS IasivsCSU Suceava 23/25
Sala: Sala LPS Arbitri: I.Ifrim(NT)/O.Ilisei(NT) Observator:
Sb 17.02 11:00 LPS BotosanivsLPS Suceava 23/26
Sala: Sala LPS Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Jo 15.02 11:00 LPS RomanvsLPS Piatra Neamt 23/27
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Agavriloaie(IS)/D.Bura(IS) Observator:
Juniori 3 Seria B Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 00:00 CS OK Sport Onesti sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 17.02 14:00 CSM Focsani 2007vsLPS Vaslui I 23/28
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: F.Botezatu(BC)/ Observator:
Sb 17.02 10:00 CS Stiinta Municipal BacauvsLPS I. Balas Soter Buzau 23/29
Sala: Sala Orizont Arbitri: L.Antohi(GL)/G.Stefan(GL) Observator:
Sb 17.02 11:30 CSS TecucivsLPS Vaslui II 23/30
Sala: Sala Lucian Vasilache Arbitri: E.Ali(CT)/A.Valcu(CT) Observator:
Juniori 3 Seria C Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 12:00 AHC Dobrogea Sud ConstantavsCS Olimpic Mizil 23/31
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: G.Lazar(IL)/C.Oprea(IL) Observator:
Sb 17.02 14:00 CSS CalarasivsCSS Medgidia 23/32
Sala: Sala Sporturilor Stadion Arbitri: N.Costache(B)/A.Vasile(PH) Observator:
Sb 17.02 12:00 CSS GalativsCS Orasenesc Mizil 23/33
Sala: Sala CSS Arbitri: M.Stuparu(Bz)/I.Velisca(BZ) Observator:
Sb 17.02 00:00 CS Axiopolis Cernavoda sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Juniori 3 Seria D Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 15:00 CSM BucurestivsCSS Ploiesti 23/34
Sala: Sala Rapid Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 17.02 13:00 CS BrazivsCSA Steaua Bucuresti 23/35
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Dinescu(AG)/A.Stanca(AG) Observator:
Sb 17.02 10:00 CSS 2 BucurestivsCSM Ploiesti 23/36
Sala: Sala Antilopa Arbitri: P.Iacob(B)/S.Savu(AG) Observator:
Sb 17.02 13:30 CS Dinamo BucurestivsCT Media Bucuresti 23/37
Sala: Scoala Generala 30 Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Juniori 3 Seria E Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 00:00 CSS Sibiu sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 17.02 10:00 HC Torok Rm. ValceavsLPS Lic. Mil. Mihai Viteazul Alba Iulia 23/38
Sala: Sala Energetic Arbitri: S.Constantin(GJ)/V.Mladin(GJ) Observator:
Sb 17.02 13:00 CS Top Arena TopolovenivsCSS Drobeta Turnu Severin 23/39
Sala: Sala I. Mihalache Arbitri: D.Cristea(DB)/G.Marin(DB) Observator:
Sb 17.02 12:00 CSS CorabiavsCSS Craiova 23/40
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: A.Draganescu(GJ)/A.Eremia(GJ) Observator:
Juniori 3 Seria F Masculin
Etapa 9
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 11:00 CSM Sf. GheorghevsLPS Tg Mures 23/41
Sala: Sala Katy Szabo Arbitri: D.Balate(BV)/K.Szabo(BV) Observator:
Vi 16.02 12:30 LPS BrasovvsCSS Fagaras 23/42
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: A.Albert(CV)/M.Costin(CV) Observator:
Sb 17.02 11:00 CS Sporting GhimbavvsCSS Odorheiul Secuiesc 23/43
Sala: Sala Ghimbav Arbitri: A.Moldovan(MS)/M.Stan(MS) Observator:
Vi 16.02 14:00 CS Dinamo BrasovvsCSS Sighisoara 23/44
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: B.Gherman(BN)/F.Horoba(BN) Observator:
Juniori 3 Seria G Masculin
Etapa 12
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 00:00 HC Beldiman Arad sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 17.02 12:00 ACS Unirea SantanavsSc. Gen. 7 Timisoara 23/45
Sala: Sala Santana Arbitri: A.Androne(AB)/A.Otelea(HD) Observator:
Sb 17.02 09:00 SCM TimisoaravsCSS Hunedoara I 23/46
Sala: Sala Constantin Jude Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Sb 17.02 11:00 CSS LugojvsCSM Scolar Resita 23/47
Sala: Sala Lavinia Milosovici Arbitri: E.Lupu(MH)/M.Serban(MH) Observator:
Sb 17.02 11:00 CS Unirea Sannicolau MarevsLPS Banatul Timisoara 23/48
Sala: Sala Ioan Morar Arbitri: A.Constantinescu(tm)/I.Lascu(AR) Observator:
Juniori 3 Seria H Masculin
Etapa 9

Echipa CSS 2 Baia Mare nu se prezinta la jocul cu ACS Alpha Oradea

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 17.02 00:00 ACS Alpha Oradea sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 17.02 13:00 CS Extrem Baia MarevsAcademica Cluj-Napoca 23/49
Sala: Scoala Gimnaziala Arbitri: I.Horincar(SJ)/M.Rus(SJ) Observator:
Sb 17.02 10:00 CSS 2 Baia MarevsLPS Satu Mare 23/50
Sala: Scoala Gimnaziala "Vasile Alecsandri" Arbitri: S.Cosma(MM)/D.Sechel(MM) Observator:
Jo 15.02 15:30 Academia Minaur Baia MarevsAHC Potaissa Turda 23/51
Sala: Sala de Sport Vasile Alecsandri Arbitri: D.Chiriac(BN)/D.Vlasa(BN) Observator: