Program nr.18 saptamana: 08.01-14.01.2018

Descarca aici informatii referitoare la ADUNAREA  GENERALA  ORDINARA  DE  ALEGERI, 14.02.’18, ora 11:00, Rin Grand Hotel – Vitan

 

 

Federatia Romana de Handbal
strada av. Popa Marin, nr. 2, sector 1 Bucuresti
Cod fiscal: 4266359
Cont lei - RO60RNCB0072049705620001 BCR sector 1 Bucuresti
(unde se pot vira: taxe transfer, memoriu, apel, penalizari, contestatii etc.)

Precizari privind echipamentului de protectie si accesoriile din Regulamentul jocului de Handbal - IHF

In atentia antrenorilor

Toti profesorii si antrenorii de JUNIORI, DIVIZIA  A si LIGA NATIONALA, sunt rugati sa trimita o copie dupa carnetul da antrenor cu categoria obtinuta la C.N.F.P.A, pe adresa de mail sorin.toacsen@frh.ro
De asemenea cei care au absolvit o Facultate de Educatie Fizica si Sport  sau cursurile C.N.F.P.A, sunt rugati sa isi ridice carnetul de antrenor de la C.N.F.P.A si sa o trimita o copie la adresa sus mentionata.

In sezonul competitional 2017-2018 in atributia echipelor de Liga Nationala masculin + feminin , la jocurile unde acestea sunt gazda intra completarea LIVE (in timp real) a raportului online. - click pentru detalii (www.frh.ro/raport).

IN ATENTIA ARBITRILOR:  Noul mod de transmitere si completare a scorului de la jocurile unde ati fost delegati se poate gasi AICI!
Noul sistem se gaseste la adresa: www.frh.ro/sms
Noul mod de transmitere NU se aplica la jocurile de LIGA NATIONALA, unde se va completa LIVE SCOR.

IN ATENTIA ECHIPELOR PARTICIPANTE IN CAMPIONATELE ORGANIZATE DE CATRE FR HANDBAL

20.3 Organizarea de jocuri publice amicale cu echipe din străinătate sau participarea la jocuri şi turnee în afara ţării, sunt permise numai cu acordul F.R. Handbal care se obtine cu minimum 5 zile inainte de desfasurarea acţiunii. Echipele care au primit acordul sunt obligate să prezinte F.R. Handbal, în termen de 48 ore, copii după rapoartele de joc şi informări tehnico-organizatorice asupra jocului (turneului).

          Echipa care organizeaza turnee de pregatire,  este obligata sa informeze FR Handbal.

Arbitrii şi observatorii delegati de catre I.H.F. sau E.H.F. la jocuri oficiale sau amicale, pot participa la acestea numai cu acordul FR Handbal, avand obligatia ca in termen de 48 ore de la revenirea in tara sa prezinte un raport scris referitor la jocul  ( competitia) la care au participat.

Nerespectarea celor de mai sus atrage dupa sine inaintarea cazului Comisiei de Disciplina(RODAH).

Art. 68 Arbitrii de handbal au dreptul de a conduce jocuri oficiale sau amicale publice numai daca sunt delegati oficial de organul competent. In cazul nerespectarii prezentului articol, arbitrii sunt pasibili de sanctionare conform Regulamentului Disciplinar al F.R.H. (Reg. CCA)

In atentia echipelor participante: 
Conform Art. 22.7 din 
Regulamentul de organizare si desfasurare al competitiilor nationale de handbal 2017-2018.
Art. 22.7.  De comun acord, echipele pot solicita, cu cel putin 7 (sapte) zile inainte, aprobarea F.R. Handbal pentru devansarea sau amanarea unor jocuri cu cel mult 3 (trei) zile fata de data programarii initiale, fara a fi schimbata ordinea de disputare a etapelor. 

 

Turneu calificare Campionatul Mondial 2019 - seniori
11-13.01.2018 - Bozen (ITA)

11.01.2018, ora 20:00
Romania - Italia   DIGISPORT si Telekom Sport direct

12.01.2018, ora 17:30
Romania - Insulele Feroe  DIGISPORT si Telekom Sport direct

13.01.2018, ora 19:15
Romania - Ucraina   DIGISPORT si Telekom Sport direct

Cupa EHF (Grupe)- feminin
Zalau- Sala Gheorgeh Tadici

14.01.2018, ora 17:00
HC Zalau - H 65 Hoors HK (SWE)
Arbitri EHF: Chaskis/Tsakonas (GRE)
Observator EHF: Tamaz Tevzadze (GEO)

Cupa EHF (Grupe)- feminin
Craiova - Sala Polivalenta

13.01.2018, ora 18:00

SCM Craiova - Randers HK (DEN)
Arbitri EHF: Pech/Vagvolgyl (HUN)
Observator EHF: Rositza Dimkova (BUL)

 

 

 

Liga Florilor
Etapa 11
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Mi 10.01 20:00 ASC Corona 2010 BrasovvsHC Dunarea Braila Digi / Telekom 18/1
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: G.Badiu(CJ)/I.Barbu(CJ) Observator: V.Vicea(B)
Mi 10.01 17:30 SCM CraiovavsCS Rapid Usl Metrou Bucuresti Tvr HD 18/2
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: C.Popa(GL)/S.Toma(BR) Observator: I.Vizitiu(HD)
Mi 10.01 17:30 CSM BistritavsCS Magura Cisnadie 18/3
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: R.Iliescu(B)/P.Manea(B) Observator: G.Bejinariu(AG)
Mi 10.01 17:00 HCM Rm ValceavsCSM Roman Digi / Telekom 18/4
Sala: Sala Traian Arbitri: D.Florescu(AG)/A.Stoia(B) Observator: S.Ciurea(Dj)
Mi 10.01 18:00 CSM SlatinavsAHCM Slobozia 18/5
Sala: Sala LPS Arbitri: G.Baducu(BZ)/R.Voicu(BZ) Observator: V.Dancescu(B)
Jo 11.01 17:30 U ClujvsCSU Danubius Galati Tvr HD 18/6
Sala: Sala H. Demian Arbitri: R.Harabagiu(DB)/S.Stanescu(DB) Observator: A.Lupsa(CS)
Mi 10.01 18:30 HC ZalauvsCSM Bucuresti Digi / Telekom 18/7
Sala: Sala Gheorghe Tadici Arbitri: A.Nitisor(VL)/A.Stamatoiu(B) Observator: Z.Mesaros(MM)
Liga Florilor
Etapa 12
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 13.01 17:30 HC Dunarea BrailavsCSM Bucuresti Digi / Telekom 18/8
Sala: Sala Sporturilor Dunarea Arbitri: C.Nastase(B)/S.Stancu(BZ) Observator: N.Rusu(CT)
Mi 17.01 16:30 CSU Danubius GalativsHC Zalau 18/9
Sala: N/A Arbitri: T.Serbu(B)/A.Vasilescu(B) Observator: P.Anton(IS)
Du 14.01 16:30 AHCM SloboziavsU Cluj Tvr 1 18/10
Sala: Sala Andreea Nica Arbitri: M.Parvu(B)/M.Potirniche(BZ) Observator: I.Serbu(B)
Du 14.01 11:00 CSM RomanvsCSM Slatina 18/11
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: M.Ghiorghisor(B)/M.State(BZ) Observator: V.Dobre(B)
Du 14.01 20:00 CS Magura CisnadievsHCM Rm Valcea Digi / Telekom 18/12
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: B.Stark(B)/R.Stefan(PH) Observator: C.Potora(Cj)
Sb 13.01 16:00 CS Rapid Usl Metrou BucurestivsCSM Bistrita Tvr 2 18/13
Sala: Sala Rapid Arbitri: C.Belean(MS)/V.Calina(AG) Observator: M.Margarit(PH)
Jo 18.01 18:30 ASC Corona 2010 BrasovvsSCM Craiova Digi / Telekom 18/14
Sala: Sala D.P. Colibasi Arbitri: G.Doana(B)/A.Gociu(B) Observator: V.Ciucan(B)
Divizia A Seria A Feminin
Etapa 16
Nu sunt disponibile informatii suplimentare
Data Ora Meci TV Nr.Meci
Sb 13.01 00:00 CSM Bucuresti II sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 13.01 11:30 HC Activ CSO PlopenivsCSU Stiinta Bucuresti 18/15
Sala: Sala Olimpia Ploiesti Arbitri: C.Mihai(BV)/O.Petre(BV) Observator:
Sb 13.01 14:00 CSU Neptun ConstantavsSCM Gloria Buzau 18/16
Sala: Sala Sporturilor Constanta Arbitri: C.Murariu(NT)/M.Tabacariu(NT) Observator:
Sb 20.01 17:00 CSS TulceavsCSA Steaua Bucuresti 18/17
Sala: N/A Arbitri: N.Chiritoiu(IL)/L.Neagu(IL) Observator:
Sb 13.01 10:00 CS Danubius CalarasivsCSU Targoviste 18/18
Sala: N/A Arbitri: D.Enache(B)/C.Radut(B) Observator:
Sb 13.01 10:00 ACS UAIC CNOT IasivsCS Stiinta Bacau 18/19
Sala: N/A Arbitri: M.Mociornea(IS)/A.Savin(IS) Observator:
Sb 13.01 11:30 HCF Piatra NeamtvsHC Dinamo Bucuresti 18/20
Sala: Sala Polivalenta Arbitri: A.Arsene(VS)/C.Bontea(BZ) Observator:
Sb 13.01 11:00 ACS Sc. 181 SSP BucurestivsACS Spartac Bucuresti 18/21
Sala: Sala Iris Arbitri: V.Radu(B)/R.Visan(B) Observator:
Divizia A Seria B Feminin
Etapa 14

Echipa SC Muresul Tg. Mures retrasa din campionat in data de 18.01.2018
Echipa KSE Tg. Secuiesc retrasa din campionat in data de 19.01.2018

Data Ora Meci TV Nr.Meci
Du 14.01 15:00 ACS Odorheiu SecuiescvsCSU Resita 18/22
Sala: Sala Sporturilor Arbitri: G.Lungu(NT)/M.Paraschiv(NT) Observator:
Sb 20.01 12:30 SCM Timisoara sta
Sala: Sala C. Jude Arbitri: G.Dumitru(DJ)/L.Ionescu(DJ) Observator:
Du 21.01 12:00 CS Dacia Mioveni 2012vsNational Rm Valcea 18/23
Sala: N/A Arbitri: R.Dinu(B)/G.Dogarescu(B) Observator:
Sb 13.01 13:00 ACS Crisul Chisineu-CrisvsCS Minaur Baia Mare 18/24
Sala: Sala Sporturilor Victoria Arad Arbitri: C.Foltic(BH)/C.Pipa(BH) Observator:
Du 21.01 00:00 ACS Olimpic Tg. Mures sta
Sala: N/A Arbitri: / Observator:
Sb 13.01 11:00 CSU OradeavsASC Corona 2010 Brasov 18/25
Sala: Sala Universitate Arbitri: A.Nacu(MS)/A.Rucoi(MS) Observator:
Sb 13.01 11:00 FC ArgesvsCSU Universitatea de Vest Timisoara 18/26
Sala: Sala Universitatii Arbitri: M.Babau(PH)/A.Roibu(PH) Observator: