Turneu final Campionatul European de Tineret – feminin 2011

Olanda

Grupa A

 

LOCURILE 5 – 6

Romania          -           Suedia            20 – 30 (11-15)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania (4), Ianasi Andreea (2) , Barbos Andreea, Ivan Irina, Ciobanu Florentina (1), Apipie Ana (1),  Ciolan Ana (2), Pricopi Andreea (3), Florica Cristina (1), Varga Roxana, Perianu Gabriela, Buceschi Eliza (6), Dedu Denisa

 

 

LOCURILE 5 – 8

Romania          -           Croatia                        30 – 29 (14-14)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania (6), Ianasi Andreea (2) , Barbos Andreea, Ivan Irina, Ciobanu Florentina, Apipie Ana (3),  Ciolan Ana (3), Pricopi Andreea, Florica Cristina (1), Varga Roxana (6), Perianu Gabriela, Buceschi Eliza (9), Dedu Denisa

 

 

GRUPA I PRINCIPALA – ARNHEM

10.08.2011

Romania          -           Austria                        22 – 24 (10-14)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania (6), Ianasi Andreea (2) , Barbos Andreea, Ivan Irina, Ciobanu Florentina, Apipie Ana (1),  Ciolan Ana (2), Pricopi Andreea (3), Florica Cristina, Varga Roxana, Perianu Gabriela, Buceschi Eliza (8), Dedu Denisa

 

09.08.2011

Romania          -           Olanda                        27 – 39 (16-19)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka (1), Florea Stefania, Ianasi Andreea (2) , Barbos Andreea (1), Ivan Irina (3) , Ciobanu Florentina, Apipie Ana (9), Perianu Gabriela, Ciolan Ana, Pricopi Andreea (4), Florica Cristina (1), Varga Roxana (1), Buceschi Eliza (5), Dedu Denisa

 

RUNDA PRELIMINARA - ALMELO

07.08.2011

Romania          -           Slovenia                     17 – 22 (9-10)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania, Ianasi Andreea (2) , Barbos Andreea, Ivan Irina , Ciobanu Florentina, Apipie Ana (2), Perianu Gabriela (1), Ciolan Ana (2), Pricopi Andreea (1), Florica Cristina (1), Varga Roxana, Buceschi Eliza (7), Dedu Denisa (1)

 

 

 

05.08.2011

Romania          -           Spania            25 – 19 (13-8)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania (4), Ianasi Andreea (1) , Barbos Andreea, Ivan Irina , Ciobanu Florentina, Apipie Ana , Perianu Gabriela (6), Ciolan Ana (4), Pricopi Andreea , Florica Cristina, Varga Roxana, Buceschi Eliza (10), Dedu Denisa

 

 

 

04.08.2011

Romania          -           Rusia              26 – 25 (13-12)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Tamas Reka, Florea Stefania (6), Ianasi Andreea , Barbos Andreea, Ivan Irina , Ciobanu Florentina, Apipie Ana , Perianu Gabriela (4), Ciolan Ana (2), Pricopi Andreea , Florica Cristina (1), Varga Roxana (3), Buceschi Eliza (10), Dedu Denisa

 

 

 

Jocuri de pregatire - Lot National de Tineret - feminin

Brasov – 26-28.07.2011

 

28.07.2011

Brasov

Romania          -           Franta              24-21 (11-12)

Romania: Arghir Andreea, Mazareanu Ana, Rob Roxana, Tamas Reka, Florea Stefania (2), Ianasi Andreea (5), Barbos Andreea (2), Ivan Irina (3), Ciobanu Florentina, Apipie Ana (5), Perianu Gabriela (4), Ciolan Ana (1), Pricopi Andrea (1), Florica Cristina, Varga Roxana, Buceschi Eliza (1).

 

27.07.2011

Brasov

Romania          -           Franta              21-24 (11-13)

Romania: Arghir Andreea, Dedu Denisa, Rob Roxana, Tamas Reka (1), Florea Stefania (4), Ianasi Andreea, Barbos Andreea, Ivan Irina (2), Ciobanu Florentina, Apipie Ana (2), Perianu Gabriela (4), Ciolan Ana (1), Pricopi Andrea (3), Florica Cristina (1), Varga Roxana (2), Buceschi Eliza (1).

 

26.07.2011

Brasov

Romania          -           Franta              27-23 (15-8)

Romania: Mazareanu Ana, Arghir Andreea, Dedu Denisa, Rob Roxana, Tamas Reka, Florea Stefania (1), Ianasi Andreea (2), Barbos Andreea (2), Ivan Irina (3), Ciobanu Florentina, Apipie Ana (3), Perianu Gabriela (8), Ciolan Ana (2), Pricopi Andrea (2), Florica Cristina (1), Varga Roxana (3).

 

Jocuri de pregatire - Lot National de Tineret - feminin

Gyulahaza – 14-15.07.2011

 

15.07.2011

Gyulahaza

Romania          -           Ungaria            24-25

 

 

14.07.2011

Gyulahaza

Romania          -           Ungaria            20-25 (8-15)

 

 

Calificari pentru Campionatul European 2011

 

Jocuri Internationale Lot Tineret feminin

Zalau

 

18.06.2011

Romania          -           Ungaria            30-32 (17-16)

Romania: Dedu Denisa, Enache Cristina, Tanasie Anamaria (2), Safta Nicoleta (2), Cioca Angela (1), Gavrila Alexandra, Carabulea Camelia (1), Constantinescu Claudia (1), Pricopi Andreea (3), Popa Laura (7), Perianu Gabriela (6), Stoica Anca (1), Boian Cristina (1), Carjan Roxana, Stan Lacramioara, Cicic Marina (6), Inculet Ana-Maria, Zamfirescu Madalina. 

 

17.06.2011

Romania          -           Ungaria

Romania          -           Ungaria            35-33 (18-16)

Romania: Dedu Denisa, Tanasie Anamaria (2), Safta Nicoleta (4), Gavrila Alexandra (2), Carabulea Camelia (4), Constantinescu C., Pricopi Andreea (10), Popa Laura (4), Perianu Gabriela (5), Enache Cristina, Stoica Anca (1), Boian Cristina (2), Carjan Roxana, Stan Lacramioara, Cicic Marina, Inculet Ana-Maria, Zamfirescu Madalina (1). 

 

Lot National Tineret - feminin

Leiria- PORTUGALIA

 

ROMANIA CALIFICATA LA TURNEUL FINAL AL C.E. 2011 - OLANDA

 

Grupa VI

24.04.2011

Romania          -           Portugalia        32-22 (15-8)

Romania: Roxana Daniela Varga, Ana Catalina Ciolan, Gabriela Peraianu (2), Andreea Mariana Barbos, Stefania Florea (5), Eliza Iulia Buceschi (12), Maria Andreea Ianasi, Irina, Ivan, Dana Andreea Pricopi (7), Ana Maria Apipie, Andreea Maria Arghir, Alexandra Loredana Ciunt, Denis Stefania Dedu, Elena Cristina Florica (6).

 

23.04.2011

Romania          -           Bulgaria           29-18 (12-10)

Romania: Ana Maria Mazarean, Roxana Daniela Varga (5), Ana Catalina Ciolan, Gabriela Peraianu, Andreea Mariana Barbos (2), Stefania Florea, Maria Andreea Ianasi (7), Irina, Ivan, Dana Andreea Pricopi (9), Ana Maria Apipie (2), Andreea Maria Arghir, Ana Maria Ion, Alexandra Loredana Ciunt (1),  Elena Cristina Florica (3).

 

22.04.2011

Romania          -           Turcia              24-23 (13-13)

Romania: Roxana Daniela Varga, Ana Catalina Ciolan (3), Gabriela Peraianu (1), Andreea Mariana Barbos, Stefania Florea (2), Eliza Iulia Buceschi (11), Maria Andreea Ianasi, Irina, Ivan, Dana Andreea Pricopi (4), Ana Maria Apipie (3), Andreea Maria Arghir, Alexandra Loredana Ciunt, Denis Stefania Dedu, Elena Cristina Florica.

 

Jocuri de pregatire - Lot National Tineret – feminin

Jimbolia

15-16.04.2011

 

16.04.2011

Romania          -           Serbia              30-22 (10-9)

Romania: Mazarean Ana, Varga Roxana, Ciolan Ana, Perianu Gabi (1), Barbos Andreea (2), Florea Stefania, Buceschi Eliza (14), Popa Laura, Ivan Irina (6), Ciobanu Florina, Ciuca Cristina, Rob Roxana, Pricopi Andreea (4), Cirjan Roxana, Dedu Denisa, Florea Cristina (2), Ciunt Alexandra (1). 

 

15.04.2011

Romania          -           Serbia              29-30 (16-14)

Romania: Mazarean Ana, Varga Roxana (3), Ciolan Ana (1), Perianu Gabi (5), Barbos Andreea, Florea Stefania (2), Buceschi Eliza (12), Ianasi Andreea, Ivan Irina (2), Ciobanu Florina (1), Ciuca Cristina, Arghir Andreea, Rob Roxana (3), Pricopi Andreea, Popa Laura, Dedu Denisa, Florea Cristina. 

 

Turneu international Lot National de Tineret – feminin

Olomuc – Cehia

25-27.03.2011

 

27.03.2011

Romania          -           Cehia               24-18 (10-8)

Romania: Mazarean Ana Maria, Muresean Adina Maria, Ianasi Maria Andreea (8), Florica Elena Cristina, Apipiei Ana Maria, Ivan Irina (1), Sabadac Andreea (2), Ciolan Ana Catalina (3), Florea Stefania (2), Barbos Andreea Mariana, Ciobanu Florica Viorica (1), Ion Ana Maria (2), Rob Roxana Daniela (3), Varga Roxana Daniela (2), Arghir Andreea Maria.

 

26.03.2011

Romania          -           Austria             15-26 (8-14)

Romania: Mazarean Ana Maria, Muresean Adina Maria, Ianasi Maria Andreea (1), Florica Elena Cristina (1), Apipiei Ana Maria (2), Ivan Irina (2), Sabadac Andreea, Ciolan Ana Catalina, Florea Stefania (2), Barbos Andreea Mariana, Ciobanu Florica Viorica (3), Ion Ana Maria (1), Rob Roxana Daniela (2), Varga Roxana Daniela (1), Arghir Andreea Maria.

 

25.03.2011

Romania          -           Polonia            26-31 (12-12)

Romania: Mazarean Ana Maria, Muresean Adina Maria, Ianasi Maria Andreea (3), Florica Elena Cristina (3), Apipiei Ana Maria (2), Ivan Irina (4), Sabadac Andreea (2), Ciolan Ana Catalina, Florea Stefania (2), Barbos Andreea Mariana, Ciobanu Florica Viorica (1), Ion Ana Maria, Rob Roxana Daniela (5), Varga Roxana Daniela (4).

 

Jocuri pregatire Lot National Tineret

 

Baunatal, Germania

23.02.2011

Romania tineret           -           Germania tineret                     26-27 (15-17)

Romania: Mazarean Ana, Arghir Andreea,  Varga Roxana (4), Ciolan Ana, Almasan Ioana, Sabadac Andreea (3), Florea Stefania, Buceschi Eliza (7), Ionasi Maria (4), Ivan Irina (3), Ciobanu Florica (1), Apipie Ana Maria (1), Rob Roxana (3), Ion Ana, Barbos Andreea, Florica Elena

 

Bad Wildungen, Germania

22.02.2011

Romania tineret           -           Germania tineret                     21-27 (13-13)

Romania: Mazarean Ana, Arghir Andreea,  Varga Roxana (2), Ciolan Ana (1), Almasan Ioana, Sabadac Andreea (1), Florea Stefania (3), Buceschi Eliza (7), Ionasi Maria (2), Ivan Irina, Ciobanu Florica (4), Apipie Ana Maria (1), Rob Roxana, Ion Ana, Barbos Andreea, Florica Elena

 

Baia Mare

19.12.2010

Romania tineret           -           Ungaria tineret             24-30 (11-14)

Romania: Mazarean Ana, Arghir Andreea, Muresan Adina, Varga Daniela (1), Ciolan Ana (2), Florea Stefania (1), Buceschi Eliza (9), Barbos Andreea (1), Almasan Ioana, Ciobanu Florica (7), Ion Ana Maria, Florica Elena (1), Perianu Gabriela (2), Apipiei Ana Maria.

 

Jocuri calificare pentru Campionatul Mondial Tineret – feminin 2010

Turnu Severin

20-24.05.2010

 

23.05.2010

Romania          -           Franta                          22-29 (13-14)

Romania: Petrescu Mihaela, Polocoser Andreea, Adespii Molnar Andreea (2), Perianu Gabriela, Ivan Irina, Marginean Delia Elena (1), Iuganu Ana Maria (2), Dragut Ana Maria, Gogorita Oana, Buceschi Eliza (12), Ailincai Crina, Simion Irina Daniela (1), Klimek Sabine (2), Pop Cristina (2), Preda Georgiana Catalina.

 

22.05.2010

Romania          -           Croatia                        23-29 (15-14)

Romania: Petrescu Mihaela, Polocoser Andreea, Adespii Molnar Andreea (4), Perianu Gabriela, Ivan Irina, Marginean Delia Elena, Iuganu Ana Maria (1), Dragut Ana Maria (1), Gogorita Oana (1), Buceschi Eliza (9), Ailincai Crina, Simion Irina Daniela (5), Klimek Sabine (2), Pop Cristina, Preda Georgiana Catalina.

 

21.05.2010

Romania          -           Islanda                         31-28 (14-12)

Romania: Petrescu Mihaela, Polocoser Andreea, Adespii Molnar Andreea (3), Perianu Gabriela, Ivan Irina, Marginean Delia Elena, Iuganu Ana Maria (2), Gogorita Oana (1), Buceschi Eliza (4), Ailincai Crina (2), Simion Irina Daniela (4), Klimek Sabine (13), Preda Georgiana Catalina (2).

 

Joc de pregatire

Buzau

31.03.2010

Romania Tineret          -           Danemarca B   26-23 (11-11)

Romania: Neagoe Maria, Petrescu Diana, Polocoser Andreea, Adespii Andreea (8), Irimia Raluca (3), Dragut Ana (7), Gogorita Alexandra (2), Buceschi Eliza (4), Preda Georgiana (1), Nan Cristina, Iuganu Anca (1), Antoce Andrada, Dincu Andreea.

 

Jocuri de pregatire Lot National Tineret – feminin

 

Brasov

28.11.2009

Romania          -           Franta                          27-30 (14-14)

Romania: Voicu Elena, Polocoster Alexandra , Ilie Carmen (1),  Pop Cristina (6), Ionesii Karla, Preda Georgiana, Adespi Andreea (5), Malac Marcela (2),, Vasilescu Adriana (1), Gogorinta Alexandra (3), Trif Andrada, Irimia Raluca (2), Danciu Cosmina, Dincu Andreea (3), Bohotici Delia, Klimec Sabine (4) .

 

Brasov

27.11.2009

Romania          -           Franta                          25-32 (10-15)

Romania: Voicu Elena, Polocoster Alexandra , Ilie Carmen,  Pop Cristina (3), Ionesii Karla, Preda Georgiana, Adespi Andreea (3), Malac Marcela (9), Marginean Andreea, Marginean Delia, Vasilescu Adriana, Gogorinta Alexandra (2), Trif Andrada, Irimia Raluca (4), Danciu Cosmina, Dincu Andreea (4) .

 

Rm.Valcea

22.11.2009

Romania          -           Norvegia                      32-35 (16-16)

Romania: Voicu Elena, Polocoster Alexandra, Ilie Carmen,  Pop Cristina, Ionescu Carla (1), Preda Georgiana (1), Adespi Andreea (1), Malac Marcela (6), Klimec Sabine (6),Marginean Andreea (10), Marginean Delia, Vasilescu Adriana (2), Gogorinta Alexandra (3), Paun Stefania (1), Trif Andrada (1).

 

Rm.Valcea

20.11.2009

Romania          -           Norvegia                      34-25 (15-12)

Romania: Voicu Elena, Bohotici Delia, Polocoster Alexandra, Ilie Carmen (1), Dancu Cosmina, Pop Cristina (10), Ionescu Carla, Dincu Andreea (1), Preda Georgiana (4), Adespi Andreea, Malac Marcela (9), Klimec Sabine (4), Irimia Raluca, Marginean Andreea (5).

 

Jocuri de pregatire Lot National Tineret – feminin

Olomouc (Cehia)

 

17.10.2009

Romania          -           Cehia               20-26 (10-13)

Romania: Voicu Elena, Polocoser Alexandra, Ilie Carmen (1), Pop Cristina (2), Tomescu Mia, Esanu Nicoleta, Vasilescu Adriana (3), Chelaru Florina (3), Lopataru Rossana, Irimia Raluca (5), Pop Adana, Buncila Iulia (2), Pana Adina (2), Marginean Delia (2).

 

16.10.2009

Romania          -           Cehia               22-26 (12-15)

Romania: Voicu Elena, Polocoser Alexandra, Ilie Carmen (4), Pop Cristina (5), Tomescu Mia, Esanu Nicoleta, Vasilescu Adriana (1), Chelaru Florina, Lopataru Rossana (1), Irimia Raluca (8), Pop Adana (1), Buncila Iulia, Pana Adina, Marginean Delia (2).

 

 

Jocuri clasament  (13-16)

Szombathely

 

22.08.2009

Romania          -           Danemarca      29-26 (11-19)

Romania: Pop Cristina Maria (11), Andrei Molnar Andreea (4), Alincai Crina (3), Iuganu Anca, Dincu Andreea, Irimia Raluca (4), Lopataru Rossana (3),  Voicu Elena, Dragut Anca,,Dancu Diana Cosmina, Polocoser Andreea, Gogorita Oana (1), Petrescu Mihaela Diana.

 

Turneu Final Campionat European Tineret – feminin

Gyor - Ungaria

 

Jocuri clasament  (13-16)

Szombathely

 

22.08.2009

Romania          -           Danemarca      29-26 (11-19)

Romania: Pop Cristina Maria (11), Andrei Molnar Andreea (4), Alincai Crina (3), Iuganu Anca, Dincu Andreea, Irimia Raluca (4), Lopataru Rossana (3),  Voicu Elena, Dragut Anca,,Dancu Diana Cosmina, Polocoser Andreea, Gogorita Oana (1), Petrescu Mihaela Diana.

 

21.08.2009

Romania          -           Slovacia          29-26 (17-17)

Romania: Pop Cristina Maria (3), Andrei Molnar Andreea (9), Alincai Crina, Iuganu Anca (3), Dincu Andreea, Irimia Raluca (4), Kilmek Sabine (2), Lopataru Rossana (5),  Voicu Elena, Dragut Anca,,Dancu Diana Cosmina (3), Polocoser Andreea, Gogorita Oana, Petrescu Mihaela Diana.

 

Grupa intermediara I2

Romania, Polonia, Serbia  si Danemarca

Szombathely

 

19.08.2009       

Romania          -           Polonia            27-29 (11-15)

Romania: Pop Cristina Maria (7), Andrei Molnar Andreea (5), Alincai Crina (2), Iuganu Anca (3), Dincu Andreea, Irimia Raluca, Kilmek Sabine (7), Lopataru Rossana,  Voicu Elena, Dragut Anca,,Dancu Diana Cosmina (1), Polocoser Andreea, Gogorita Oana (2), Petrescu Mihaela Diana.

 

18.08.2009

Romania          -           Serbia              23-31 (4-15)

Romania: Pop Cristina Maria (4), Andrei Molnar Andreea (6), Alincai Crina (1), Iuganu Anca, Dincu Andreea, Irimia Raluca, Kilmek Sabine (10), Lopataru Rossana,  Voicu Elena, Dragut Ana,,Dancu Diana Cosmina (2), Polocoser Andreea, Gogorita Oana, Petrescu Mihaela Diana.

 

Grupa principala C

Gyor - Ungaria

 

 

16.08.2009       

Romania          -           Suedia             16-31 (5-17)

Romania: Pop Cristina Maria (8), Andrei Molnar Andreea (4), Marginean Andreea, Ailincai Crina (1), Iuganu Anca, Dincu Andreea, Irimia Raluca, Kilmek Sabine (1), Lopataru Rossana (2),  Voicu Elena, Dragut Ana (2), Dancu Diana Cosmina,  Polocoser Andreea, Gogorita Oana.

 

15.08.2009

Romania          -           Olanda             31-34 (15-16)

Romania: Pop Cristina Maria (6), Andrei Molnar Andreea (7), Marginean Andreea (6), Ailincai Crina (2), Dancu Diana Cosmina (2), Iuganu Anca (2), Dincu Andreea (1), Irimia Raluca (1), Kilmek Sabine (1), Lopataru Rossana (1), Dragut Anca, Lazar Ana Maria , Petrescu Mihaela Diana, Voicu Elena.

 

14.08.2009

Romania          -           Danemarca      27-25 (13-10)

Romania:  Voicu Elena, Irimia Raluca, Lazar Dana, Iuganu Ana, Dragut Ana, Klimek Sabine (2), Lopataru Raluca, Marginean Andreea (5), Ailincai Crina (1), Petrescu Diana, Dancu Andreea (1), Pop Cristina (10), Molnar (7), Dincu Andreea (2).

 

 

 

Jocuri pregatire Lot National Tineret – feminin

Timisoara

 

12.08.2009

Romania          -           Serbia              25-21 (11-10)

Romania:  Voicu Elena, Adespi Andreea (1), Gogorita Alexandra (1), Irimia Raluca, Lazar Dana, Iuganu Ana (5), Dragut Ana (3), Klimex Sabine, Lopataru Raluca (4), Marginean Andreea (3), Ailincai Crina (2), Petrescu Diana, Dancu Andreea (1), Polocoser Andreea, Pop Cristina (4).

 

11.08.2009

Romania          -           Serbia              21-30 (9-15)

Romania:  Voicu Elena, Adespi Andreea (2), Gogorita Alexandra (2), Irimia Raluca, Lazar Dana, Iuganu Ana (1), Dragut Ana (1), Ailincai Crina (3), Klimex Sabine (4), Lopataru Raluca, Petrescu Diana, Dancu Andreea (6), Polocoser Andreea, Pop Cristina (2).

 

Jocuri de pregatire

Ungaria – Gyor

 

 

24.07.2009

Romania          -           Ungaria            19-40 (6-21)

Romania:  Adespi Andreea (5), Marginean Delia (3),  Iuganu Anca (1), Dragut Ana,  Klinek Sabine, Ailincai Crina (4), Dancu Andreea (1), Lazar Ana (2), Gogorita Oana, Polocoser Andreea, Pop Cristina, Ilie Carmen, Grindean Alexandra, Petrescu Diana, Lopataru Rossana (3).

 

 

23.07.2009

Romania          -           Ungaria            20-32 (13-16)

Romania:  Adespi Andreea (5), Marginean Delia (1),  Iuganu Anca, Dragut Ana (1), Klinek Sabine (2), Ailincai Crina (5), Dancu Andreea (1), Lazar Ana (2), Gogorita Oana (1), Polocoser Andreea, Pop Cristina (1), Ilie Carmen, Grindean Alexandra, Petrescu Diana, Lopataru Rossana (1).

 

Turneu de calificare CE tineret

Braila

 

 

12.04.2009

Romania          -           Rusia               29-30 (13-18)

Romania: Voicu Elena, Adespi Andreea (11), Marginean Delia, Irimia Raluca (1), Marginean Andreea (1), Iuganu Anca, Dragut Ana, Malac Andrea (4), Ailincai Crina (1), Dincu Andreea, Lazar Ana (2),  Klimek Sabine (9), Pop Cristina, Polocoser Andreea.

 

11.04.2009

Romania          -           Finlanda          34-23 (18-10)

Romania: Voicu Elena, Adespi Andreea (5), Marginean Delia, Irimia Raluca (4), Marginean Andreea (1), Iuganu Anca (3), Dragut Ana (3), Malac Andrea (3), Ailincai Crina (3), Dincu Andreea (1), Lazar Ana (2),  Klimek Sabine (8), Pop Cristina (4), Neagoie Magdalena.

 

10.04.2009

Romania          -           Luxemburg      38-12 (17-5)

Romania: Voicu Elena, Adespi Andreea (3), Marginean Delia (4), Irimia Raluca (3), Marginean Andreea (2), Iuganu Anca (1), Dragut Ana (2), Grindean Alexandra, Ailincai Crina (3), Dincu Andreea (4), Lazar Ana (4), Klimek Sabine (5), Pop Cristina (4), Neagoe Magdalena.

 

 

Turneu pregatire lot  national tineret feminin

Grecia

05-08.03.2009

 

Veria

08.03.2009

Romania          -           Naisa Nis (SRB)           23-26 (10-13)

Romania: Voicu Elena, Adespi Andreea (5), Marginean Delia (1), Irimia Raluca (5), Marginean Andreea, Iuganu Anca (2), Dragut Ana (2), Klinek Sabine (1), Ailincai Crina (1), Dincu Andreea (2), Lazar Ana (1), Gogorita Oana (3), Antoce Andreea, Polocoser Andreea.

 

Veria

07.03.2009

Romania          -           TSKA Sofia (BUL)                    39-11 (21-5)

Romania:Voicu Elena, Adespi Andreea (8), Marginean Delia (4), Irimia Raluca (3), Marginean Andreea (2), Iuganu Anca (4), Dragut Ana (1), Klinek Sabine (1), Ailincai Crina (4), Dincu Andreea (1), Lazar Ana (1), Gogorita Oana (3), Antoce Andreea (2), Polocoser Andreea.

 

Veria

06.03.2009

Romania          -           HC Alexandros (GRE)              21-17 (12-12)

Romania:Voicu Elena, Adespi Andreea (7), Marginean Delia, Irimia Raluca (3), Marginean Andreea, Iuganu Anca (1), Dragut Ana (3), Grindean Andreea (1), Lazar Ana, Polocoser Andreea, Pop Cristina, Antoce Andreea (3), Klimex Sabine (2), Dincu Andreea (1).

 

Veria

05.03.2009

Romania          -           Naisa Nis (SRB)                       25-36 (11-17)

Romania:Voicu Elena, Adespi Andreea (2), Marginean Delia (2), Irimia Raluca (5), Marginean Andreea (3), Iuganu Anca, Dragut Ana, Klinek Sabine (7), Ailincai Crina (1), Dincu Andreea (3), Lazar Ana, Pop Cristina, Antoce Andreea (2), Polocoser Andreea.

 

Cupa “1 Decembrie”

Braila

 

Clasament final: 1. Romania 5p, 2. Spania 5p, 3. Franta 2p, 4. Polonia 0p.

 

30.11.2008

Romania          -           Spania                         22-22 (8-8)

Romania: Voicu Elena, Polocoser Alexandra, Petrescu Diana, Marginean Delia, Iuganu Anca (1), Adespi Andrea (12), Gogorita Oana (1), Grindean Alexandra, Ailincai Corina (3), Irimia Raluca (3), Pop Cristina, Dragut Ana, Antoce Andreea, Lazar Ana Maria (2), Dincu Andreea (2), Nan Cristina.

 

29.11.2008

Romania          -           Polonia                       27-17 (16-7)

Romania: Voicu Elena, Polocoser Alexandra, Petrescu Diana, Marginean Delia, Iuganu Anca (2), Adespi Andrea (8), Gogorita Oana (1), Grindean Alexandra, Ailincai Corina (1), Irimia Raluca (3), Pop Cristina, Dragut Ana, Antoce Andreea (7), Lazar Ana Maria (4), Dincu Andreea (1), Nan Cristina.

 

28.11.2008

Romania          -           Franta                          30-23 (17-11)

Romania: Voicu Elena, Polocoser Alexandra, Petrescu Diana, Marginean Delia, Iuganu Anca (3), Adespi Andrea (10), Gogorita Oana (4), Chelaru Florina, Grindean Alexandra, Ailincai Corina (3), Irimia Raluca (4), Pop Cristina (2), Dragut Ana, Antoce Andreea (1), Lazar Ana Maria (1), Dincu Andreea (2).

 

 

 

 

Campionatul Mondial de tineret feminin

Macedonia

21.07 – 03.08.2008

 

03.08.2008

Romania          -           Brazilia                        31-33 (12-16)

Romania: Pirvut Aneta (3), Dinca Elena (4), Babeanu Daniela (3), Brinzan Daniela (3), Ivancu Aura, Joldes Roxana, Marin Lucia (8),  Suba Viorica, Carstea Oana, Nica Andreea, Oltean Ioana (3), Tudor Nicoleta, Patuleanu Mihaela, Tacalie Gabriela (7).

 

Grupa Principala I

 

31.07.2008

Romania          -           Angola                        25-24 (12-8)

Romania: Pirvut Aneta (3), Dinca Elena (3), Babeanu Daniela (4), Brinzan Daniela (1), Ivancu Aura, Joldes Roxana, Marin Lucia (6),  Suba Viorica, Bratu Alina (1), Carstea Oana (1), Nica Andreea, Oltean Ioana (1), Tudor Nicoleta, Tacalie Gabriela (5).

 

29.07.2008

Romania          -           Muntenegru                 34-30 (19-14)

Romania: Pirvut Aneta (4), Dinca Elena (6), Babeanu Daniela (3), Brinzan Daniela (1), Ivancu Aura, Joldes Roxana, Marin Lucia (7),  Suba Viorica, Bratu Alina, Nica Andreea, Oltean Ioana (3), Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana, Tacalie Gabriela (10).

 

28.07.2008

Romania          -           Danemarca                  24-30 (11-14)

Romania: Sintamarean Cristina, Pirvut Aneta (1), Dinca Elena (3), Babeanu Daniela (4), Brinzan Daniela (1), Joldes Roxana (1), Marin Lucia (6),  Suba Viorica, Bratu Alina, Cristea Oana, Oltean Ioana (3), Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana, Tacalie Gabriela (5).

 

Grupa A

 

Skopje

25.07.2008

Romania          -           Slovenia                      25-20 (9-11)

Romania: Sintamarean Cristina, Pirvut Aneta, Dinca Elena (3), Babeanu Daniela (1), Brinzan Daniela, Marin Lucia (9),  Bratu Alina (5), Cristea Oana (1), Oltean Ioana, Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana, Tacalie Gabriela (6), Joldes Roxana, Nica Andreea.

 

Skopje

25.07.2008

Romania          -           Islanda            32-28 (15-13)

Romania: Sintamarean Cristina, Pirvut Aneta, Dinca Elena (5), Babeanu Daniela (4), Brinzan Daniela (5), Ivancu Aura, Marin Lucia (8), Suba Viorica, Bratu Alina (3), Cristea Oana, Oltean Ioana, Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana (1), Tacalie Gabriela (6).

 

23.07.2008

Romania          -           Ungaria            26-27 (12-14)

Romania: Parvut Aneta (2), Dinca Elena (7), Babeanu Daniela (3), Brinzan Daniela (4), Joldes Roxana, Marin Lucia (7), Suba Viorica, Bratu Alina (1), Carstea Oana, Nica Andreea, Oltean Ioana (1), Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana, Tacalie Gabriela (1).

 

22.07.2008

Romania          -           Germania         30-38 (17-15)

Romania: Sintamarean Cristina, Pirvut Aneta (3), Dinca Elena (4), Babeanu Daniela (2), Brinzan Daniela (1), Ivancu Aura, Marin Lucia (6), Suba Viorica, Oltean Ioana, Tudor Nicoleta, Patuleanu Ioana (1), Tacalie Gabriela (10), Bratu Alina (1), Carstea Oana (2).

 

 

Turneu de pregatire

Lot tineret femin

Spania (San Sebastian)

27-29.06.2008

 

29.06.2008

Romania          -           Spania             23-32 (11-17)

Romania: Santmartean Lia Cristina, Teodorescu Mihaela  (1), Dinca Elena (3), Ivancu Aura, Branzan Daniela (2), Popa Lucia (1), Marin Lucia (2), Iacob Mihaela, Viorica Suba, Bratu Alina (5), Carstea Oana (2), Nica Andreea, Ursachi Valentina (3), Tudor Nicoleta (1).

 

28.06.2008       

Romania          -           Spania             31-28 (15-11)

Romania: Santmartean Lia Cristina, Teodorescu Mihaela, Dinca Elena (2), Babeanu Daniela (6), Ivancu Aura, Branzan Daniela (6), Popa Lucia, Marin Lucia (9), Iacob Mihaela, Viorica Suba, Bratu Alina (4), Carstea Oana (1), Nica Andreea, Ursachi Valentina (1), Tudor Nicoleta (2).

 

27.06.2008       

Romania          -           Spania             24-29 (12-12)

Romania: Santmartean Lia Cristina, Teodorescu Mihaela (2), Dinca Elena (8), Babeanu Daniela (2), Ivancu Aura (3), Branzan Daniela (1), Popa Lucia, Marin Lucia (4), Iacob Mihaela, Viorica Suba, Bratu Alina (3), Carstea Oana, Nica Andreea, Ursachi Valentina (1), Tudor Nicoleta.

 

Turneu de calificare pentru Campionatul Mondial

Buzau

21-23.03.2008

Clasament Final:

1. Romania                              6 pct.

2. Austria                                4 pct.

3. Portugalia                           2 pct.

4. Bosnia Hertegovina             0 pct.

 

23.03.2008

Romania          -           Austria                        30-26 (15-13)               

Romania: Santamarean Lia Cristina, Nica Andreea, Parvut Aneta (2), Dinca Elena (3), Babeanu Daniela (3), Branzan Daniela (2), Zamfir Cristina (3), Vizitiu Patricia (5), Tacalie Adriana (7), Joldes Roxana (1), Bratu Alina (3), Carstea Oana, Oltean Ioana, Neagu Cristina (1).

 

Bosnia Hertegovina-    Portugalia                   20-24 (12-13)

 

22.03.2008

Romania          -           Portugalia                   40-27 (19-14)

Romania: Santamarean Lia Cristina, Suba Viorica, Parvut Aneta(4), Dinca Elena(9), Babeanu Daniela(2), Branzan Daniela(4), Zamfir Cristina(8), Vizitiu Patricia(7), Tacalie Adriana(3), Joldes Roxana, Bratu Alina(3), Carstea Oana, Oltean Ioana, Neagu Cristina.

 

Bosnia Hertegovina     -           Austria             24-30 (13-12)

 

21.03.2008

Romania          -           Bosnia Hertegovina     35-18 (21-7)

Romania: Suba Viorica, Nica Andreea, Parvut Aneta(5), Dinca Elena Nicoleta(3), Babeanu Daniela(3), Branzan Daniela(3), Ivancu Aura(1), Zamfir Cristina(3), Vizitiu Patricia(5), Tacalie Adriana(3), Joldes Roxana(1), Bratu Alina(4), Carstea Oana(1), Oltean Ioana Laura(3).

 

Austria             -           Portugalia                   24-23 (12-14)

 

Lot national tineret – feminin

 

Jocuri de verificare - lot tineret feminin

Puspokladany - Ungaria

 

13.03.2008

Romania          -           Ungaria                       25-25 (14-13)

Romania: Sintamarean Lia, Ciubotaru Diana (1), Gramnea (2), Babeanu Daniela (7), Pirvut Aneta(3), Ivancu Aura, Zamfir Florina (1), Patuleanu Mihaela (1), Joldes Roxana, Bratu Alina (3), Cirstea Oana, Nica Andreea, Oltean Laura (3), Tudor Nicoleta (4).

 

12.03.2008

Romania          -           Ungaria                       31-34 (11-18)

Romania: Sintamarean Lia, Ciubotaru Diana (1), Gramnea (1), Babeanu Daniela (3), Pirvut Aneta, Ivancu Aura (2), Zamfir Florina (7), Patuleanu Mihaela, Joldes Roxana, Bratu Alina (7), Cirstea Oana (1), Nica Andreea, Oltean Laura (8), Tudor Nicoleta (1).

 

 

Jocuri de pregatire

Annecy - Franta

31.01-03.02.2008

 

03.02.2008

Romania          -           Franta                          27-26 (14-9)

Romania: Suba Viorica, Sintemarean Lia, Nica Andreea, Carstea Oana (2), Dinca Elena, Ivancu Aura (1), Branzan Constantina, Marin Luciana (5), Bratu Alina (3), Joldes Roxana (4), Babeanu Daniela (3), Vizitiu Patricia (5), Oltean Laura (4), Patuleanu Mihaela, Czeczi Alina, Tatar Timea.

 

 

 

01.02.2008

Romania          -           Franta                          27-29 (15-15)

Romania: Suba Viorica, Sintemarean Lia, Nica Andreea, Carstea Oana, Dinca Elena (6), Ivancu Aura, Branzan Constantina (2), Marin Luciana (7), Bratu Alina (3), Joldes Roxana (3), Babeanu Daniela (3), Vizitiu Patricia (3), Oltean Laura, Patuleanu Mihaela, Czeczi Alina, Tatar Timea.

 

31.01.2008

Romania          -           Franta                          26-29 (12-14)

Romania: Suba Viorica, Sintemarean Lia, Nica Andreea, Carstea Oana (1), Dinca Elena (1), Ivancu Aura, Branzan Constantina (4), Marin Luciana (1), Bratu Alina (1), Joldes Roxana (3), Babeanu Daniela, Vizitiu Patricia (9), Oltean Laura (3), Patuleanu Mihaela, Czeczi Alina (2), Tatar Timea (1).

 

 

Cupa “1 Decembrie” 2007

30.11 – 02.12.2007

Braila

 

02.12.2007

Romania          -           Spania                         31-24 (15-13)

Romania: Nica Nicoleta, Ciubotaru Diana (1), Dinca Nicoleta (1), Babeanu Daniela (1), Branzan Daniela (4), Patuleanu Mihaela (1), Czeczi Roxana (3), Vizitiu Patricia (8), Tacalie Adriana (4), Rad Szidonia, Seitan Luana, Bratu Alina (4), Teodorescu Corina (1), Joldes Roxana (1), Oltean Laura (2), Tudor Nicoleta.

 

01.12.2007

Romania          -           Norvegia                      26-32 (14-14)

Romania: Nica Andreea, Ciubotaru Diana (1), Dinca Elena Nicoleta (2), Branzan Constantina (1), Patuleanu Mihaela, Zamfir Cristina (1) , Czeczi Alina (2), Vizitiu Patricia (13), Tacalie Adriana (5),  Bratu Alina, Teodorescu Mihaela, Olteanu Ioana (1), Seitan Luana, Tudor Nicoleta, Rad Sidonia.

 

 

30.11.2007

Romania          -           HC Dunarea Braila       24-38 (13-21)

Romania: Nica Andreea, Ciubotaru Diana (1), Dinca Elena Nicoleta (2), Babeanu Daniela (2), Branzan Constantina (2), Patuleanu Mihaela, Zamfir Cristina , Czeczi Alina (1), Vizitiu Patricia (6), Tacalie Adriana (7),  Bratu Alina, Teodorescu Mihaela, Olteanu Ioana (3), Seitan Luana, Joldes Roxana, Tudor Nicoleta.

 

 

Lot national tineret - feminin

Silesia Cup 2007

22-24.11.2007

Polonia

 

22.11.2007

Romania          -           Polonia            33-26 (16-14)

Romania: Nica Andreea, Ciubotaru Diana (1), Dinca Elena Nicoleta (8), Babeanu Daniela (1), Branzan Constantina (3), Patuleanu, Zamfir Cristina (7), Czeczi Alina (2), Vizitiu Patricia (3), Tacalie Adriana (6), Rad Szidonia, Suba Viorica, Ciobanu Diana, Bratu Alina (1), Teodorescu Mihaela, Olteanu Ioana (1).

 

23.11.2007

Romania          -           Franta              31-25 (16-11)

Romania: Nica Andreea, Ciubotaru Diana, Dinca Elena (2), Babeanu Daniela (1), Branzan Constantina (3), Patuleanu, Zamfir Cristina (4), Czeczi Alina (1), Vizitiu Patricia (7), Tacalie Adriana (9), Rad Szidonia, Suba Viorica, Ciobanu Diana, Bratu Alina (1), Teodorescu Mihaela, Olteanu Ioana (3), Tudor Nicoleta.

 

24.11.2007

Romania          -           Cehia               27-40 (14-18)

Romania: Nica Andreea, Ciubotaru Diana, Dinca Elena (2), Babeanu Daniela (1), Branzan Constantina (1), Patuleanu (2), Zamfir Cristina, Czeczi Alina (1), Vizitiu Patricia (6), Tacalie Adriana, Rad Szidonia, Suba Viorica, Ciobanu Diana (1), Bratu Alina (3), Teodorescu Mihaela, Olteanu Ioana (6), Tudor Nicoleta (4).

 

Campionatul European de tineret

10-19 august 2007

Izmir – Turcia

 

Clasament final: 1. Danemarca, 2. Spania, 3. ROMANIA, 4. Suedia, 5. Franta, 6. Slovenia, 7. Rusia, 8. Ungaria, 9. Germania, 10. Serbia, 11. Olanda, 12. Norvegia, 13. Polonia, 14. Austria, 15. Turcia, 16. Lituania

 

Finala - locurile 3 - 4

 

19.08.2007

Romania          -           Suedia             36-31 (14-13)

Romania: Santamarean Cristina, Dinca Elena Nicoleta (8), Marin Lucia (9), Branzan Daniela Constantina (2), Ivancu Aura, Zamfir Cristina Florina, Burghel Marinela Alexandra (2), Vizitiu Patricia Maria (4), Tacalie Adriana Gabriela (2), Neagu Cristina Georgiana (8), Suba Viorica, Bratu Alina Cristina, Oltean Ioana Laura, Joldes Roxana (1).

 

 

Semifinala

 

17.08.2007

Romania          -           Danemarca      24-29 (11-14)

Romania: Santamarean Cristina, Catineanu Vieru Alexandra, Dinca Elena Nicoleta (2), Marin Lucia (5), Branzan Daniela Constantina, Ivancu Aura, Zamfir Cristina Florina (5), Burghel Marinela Alexandra (1), Vizitiu Patricia Maria (6), Tacalie Adriana Gabriela (1), Neagu Cristina Georgiana (4), Suba Viorica, Bratu Alina Cristina, Oltean Ioana Laura.

 

Grupa Principala M2: Romania, Spania, Franta, Slovenia

 

15.08.2007

Romania          -           Slovenia          37-23 (19-10)

Romania: Santamarean Cristina, Catineanu Vieru Alexandra (3), Dinca Elena Nicoleta (2), Marin Lucia (3), Branzan Daniela Constantina (2), Zamfir Cristina Florina (5), Burghel Marinela Alexandra (3), Vizitiu Patricia Maria (4), Tacalie Adriana Gabriela (3), Neagu Cristina Georgiana (8), Suba Viorica, Joldes Roxana Alina (1), Bratu Alina Cristina (2), Oltean Ioana Laura (1).

 

14.08.2007

Romania          -           Franta              26-23 (11-11)

Romania: Santamarean Cristina, Catineanu Vieru Alexandra, Dinca Elena Nicoleta (4), Marin Lucia (1), Branzan Daniela Constantina (4), Ivancu Aura, Zamfir Cristina Florina (1), Burghel Marinela Alexandra (1), Vizitiu Patricia Maria (4), Tacalie Adriana Gabriela (4), Neagu Cristina Georgiana (7), Suba Viorica, Joldes Roxana, Bratu Alina Cristina.

 

Grupa C: Romania, Spania, Austria, Polonia

 

12.08.2007

Romania          -           Spania             27-29 (12-12)

Romania: Santamarean Cristina, Catineanu-Vieru Alexandra (1), Dinca Elena Nicoleta (4), Marin Luciana Andreea (5), Branzan Constantina Daniela (1), Ivancu Laura, Zamfir Cristina (1), Burghel Marilena Alexandra, Vizitiu Particia (2), Tacalie Gabriela (1), Neagu Cristina (11), Bratu Alina Cristina (1), Croitoru Adriana, Oltean Ioana Laura.

 

11.08.2007

Romania          -           Polonia            38-31 (17-12)

Romania: Santamarean Cristina, Suba Viorica, Catineanu-Vieru Alexandra, Dinca Elena Nicoleta (3), Marin Luciana Andreea (1), Branzan Constantina Daniela (4), Ivancu Laura, Zamfir Cristina (1), Burghel Marilena Alexandra (1), Vizitiu Particia (10), Tacalie Gabriela (3), Neagu Cristina (10), Joldes Roxana Alina, Bratu Alina Cristina (5).

 

10.08.2007

Romania          -           Austria             33-29 (17-14)

Romania: Suba Viorica, Santamarean Cristina, Catineanu-Vieru Alexandra (1), Dinca Elena-Nicoleta (1), Ivancu Laura, Branzan Constantina-Daniela (1), Marin Luciana-Andreea (3), Bratu Alina-Cristina (6), Burghel Marilena-Alexandra, Zamfir Cristina (2), Tacalie Gabriela (4), Neagu Cristina (6), Oltean Ioana, Vizitiu Patricia (9).

 

 

Turneu pregatire - lot national feminin tineret

Tiszauyvaros – Ungaria

 

02.08.2007

Romania          -           Ungaria            29-30 (17-13)

Romania: Santamarean Cristina, Catineanu-Vieru Alexandra (1), Dinca Elena-Nicoleta (1), Ivancu Aura, Branzan Constantina-Daniela, Marin Luciana-Andreea (2), Bratu Alina-Cristina, Burghel Marilena-Alexandra (1),  Zamfir Cristina (1), Tacalie Gabriela (7), Neagu Cristina (9), Oltean Ioana, Vizitiu Patricia (9), Croitoru Florina.

 

01.08.2007       

Romania          -           Olanda             32-30 (16-15)

Romania: Suba Viorica, Santamarean Cristina, Catineanu-Vieru Alexandra (1), Dinca Elena-Nicoleta (2), Branzan Constantina-Daniela (1), Marin Luciana-Andreea (4), Bratu Alina-Cristina (1), Burghel Marilena-Alexandra (1), Joldes Roxana Alina, Zamfir Cristina (5), Tacalie Gabriela (3), Neagu Cristina (6), Oltean Ioana (1), Vizitiu Patricia (3).

 

Jocuri de pregatire lot tineret feminin

Sf.Gheorghe

 

22.07.2007

Romania          -           Turcia              36-33 (19-15)

Romania: Santamartean Cristina, Croitoru Adriana, Catineanu Alexandra, Dinca Nicoleta (1), Babeanu Daniela, Branzan Daniela (2), Zamfir Cristina (5), Vizitiu Patricia (4), Tacalie Adriana (4), Neagu Cristina (9), Joldes Roxana, Bratu Alina, Marin Lucia (2), Oltean Laura (4), Burghel Marilena (3), Ciubotaru Diana (2).

 

21.07.2007

Romania          -           Turcia              32-30 (13-14)

Romania: Suba Viorica, Santamartean Cristina, Catineanu Alexandra, Dinca Nicoleta, Babeanu Daniela, Branzan Daniela, Zamfir Cristina (2), Vizitiu Patricia (9), Tacalie Adriana (10), Neagu Cristina (1), Joldes Roxana (1), Bratu Alina (2), Parvut Aneta (1), Marin Lucia (2), Oltean Laura.

 

Turneu de pregatire – Ungaria

Tiszavsvalok

 

03.03.2007

Romania          -           Ungaria            30-29 (17-14)

Romania: Pop Daniela, Catineanu Alexandra, Dinca Nicoleta (6), Babeanu Daniela (1), Brinzan Daniela (2), Ivancu Aura, Ciubotaru Diana, Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia (4), Tacalie Adriana (7), Suba Viorica, Joldes Roxana, Bratu Alina (5), Teodorescu Mihaela, Burghel Marinela, Zamfir Cristina (5).

 

02.03.2007

Romania          -           Polonia            23-39 (7-17)

Romania: Dinca Nicoleta (3), Babeanu Daniela, Brinzan Daniela (1), Ivancu Aura, Ciubotaru Diana, Sandu Mihaela (1), Vizitiu Patricia (3), Tacalie Adriana (5), Carstea Oana, Suba Viorica, Joldes Roxana, Bratu Alina (2), Teodorescu Mihaela (1), Seitan Luana, Burghel Marinela, Zamfir Cristina (7).

 

Turneu de verificare

Cupa „1 Decembrie”

 

Braila

 

03.12.2006

Romania          -           Danemarca      35-35 (19-16)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Suba Viorica, Catinean Alexandra(1), Dinca Nicoleta(6), Zamfir Cristina(9), Patuleanu Mihaela, Simion Ana-Maria, Vizitiu Patricia (9), Marin Luciana(2), Lupu Marcela, Joldes Roxana(2), Brinzan Daniela(3), Ciubotaru Diana(1), Teodorescu Mihalea(1), Bratu Alina(1).

 

02.12.2006

Romania          -           Slovacia          28-31 (14-14)

Romania: Seitan Laura, Pop Dana, Suba Viorica, Catineanu Alexandra, Dinca Nicoleta(1), Zamfir Cristina(5), Patuleanu Mihaela(2), Simion Ana-Maria (3), Vizitiu Patricia(2), Tacalie Adriana(6), Lupu Marcela, Joldes Roxana(2), Brinzan Daniela(4), Ciubotaru Diana, Teodorescu Mihaela(1), Bratu Alina(2).

 

01.12.2006

Romania          -           Franta              27-25 (15-11)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Suba Viorica, Catinean Alexandra (2), Dinca Nicoleta (4), Zamfir Cristina (5), Patuleanu Mihaela, Simion Ana-Maria(1), Vizitiu Patricia (1), Tacalie Adriana (7), Lupu Marcela, Joldes Roxana, Brinzan Daniela (5), Ciubotaru Diana, Teodorescu Mihaela(1), Bratu Alina(1).

 

Silenzia Cup – Polonia - tineret feminin

24-26.11.2006

 

26.11.2006

Romania          -           Polonia A        41-39 (20-20)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Catineanu Alexandra (1), Dinca Nicoleta (6), Zamfir Cristina (9), Patuleanu Mihaela (1), Simion Ana-Maria (5), Tacalie Adriana (9), Lupu Marcela, Joldes Roxana (2), Brinzan Daniela (6), Ciubotaru Diana, Parvut Aneta (2), Pop Dana, Teodorescu Mihaela, Suba Viorica.

 

25.11.2006

Romania          -           Polonia B        48-14 (23-8)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Catineanu Alexandra (2), Dinca Nicoleta (3), Zamfir Cristina, Patuleanu Mihaela (4), Simion Ana-Maria (4), Tacalie Adriana (10), Lupu Marcela (3), Joldes Roxana (4), Brinzan Daniela (1), Ciubotaru Diana (5), Parvut Aneta (7), Marin Luciana (4), Teodorescu Mihaela (1), Suba Viorica.

 

Romania          -           Rusia               33-40 (19-21)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Catineanu Alexandra, Dinca Nicoleta (6), Zamfir Cristina (6), Patuleanu Mihaela, Simion Ana-Maria (1), Tacalie Adriana (14), Lupu Marcela, Joldes Roxana, Brinzan Daniela (2), Ciubotaru Diana, Parvut Aneta, Pop Dana, Marin Luciana, Teodorescu Mihaela (4).

 

24.11.2006

Romania          -           Austria             36-32 (19-18)

Romania: Seitan Laura, Sinmartean Cristina, Suba Viorica, Catineanu Alexandra (3), Dinca Nicoleta (2), Zamfir Cristina (6), Patuleanu Mihaela (3), Simion Ana-Maria (3), Tacalie Adriana (6), Lupu Marcela (2), Joldes Roxana (2), Brinzan Daniela (5), Ciubotaru Diana, Parvut Aneta (3), Pop Dana.

 

Campionat Mondial (1988-89) – Sherbrook - Canada

12-20.08.2006

 

Clasament final: 1. Danemarca, 2. Coreea de Sud, 3. ROMANIA, 4. Franta, 5. Slovenia, 6. Argentina, 7. Japonia, 8. Tailanda, 9. Brazilia, 10. Canada, 11. Tunisia

 

20.08.2006 – finala locurile 3-4

 

Romania          -           Franta                          30-28 (13-22)

Romania: Seitan Luana Elena (1), Santemarian Cristina ,Dinca Elena Nicoleta (5),  Parvut Aneta (1), Ivancu Aura (1), Sandu Mihaela (2), Vizitiu Patricia Maria (4), Neagu Cristina Georgiana (11), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana (2), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina (2), Teodorescu Mihaela Corina (1), Lupu Marcela.

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

19.08.2006 - semifinala

 

Romania          -           Danemarca                  32-34 (28-28) (16-15)

Romania: Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (8),  Parvut Aneta (3), Ivancu Aura (3), Sandu Mihaela , Vizitiu Patricia Maria (6), Neagu Cristina Georgiana (7), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana (3), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina (1), Teodorescu Mihaela Corina (1), Pop Dana Afrodita

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

 

 

17.08.2006

Romania clasata pe locul 2 in Grupa A

 

Romania          -           Japonia                       38-29 (21-15)

Romania: Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (8), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (6), Ivancu Aura (3), Sandu Mihaela , Vizitiu Patricia Maria (10), Neagu Cristina Georgiana (2), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana (7), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina (1), Teodorescu Mihaela Corina (1)

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

 

 

 

16.08.2006

 

Romania          -           Franta                          20-26 (10-9)

Romania: Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (2), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (4), Ivancu Aura (2), Sandu Mihaela , Vizitiu Patricia Maria, Neagu Cristina Georgiana (6), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana (4), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina, Teodorescu Mihaela Corina (2)

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

 

14.08.2006

 

Romania          -           Slovenia                      27-23 (16-7)     

Romania: Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (1), Simion Ana Maria, Parvut Aneta, Ivancu Aura (1), Pop Dana Afrodita, Vizitiu Patricia Maria (6), Neagu Cristina Georgiana (12), Ursachi Alexandra Florentina (4), Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana (2), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina, Teodorescu Mihaela Corina (1)

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

 

13.08.2006

 

Romania          -           Tunisia                                    28-22 (14-10)    

Romania: , Dinca Elena Nicoleta (6), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (3), Ivancu Aura (1), Sandu Mihaela , Vizitiu Patricia Maria (6), Neagu Cristina Georgiana (4),  Ciubotaru Diana Claudia (2), Rahnea Nita Roxana (6), Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina, Teodorescu Mihaela Corina, Pop Dana Afrodita, Lupu Marcela.

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

12.08.2006

 

Romania          -           Brazilia                        31-26 (13-12)    

Romania: Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (6), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (3), Ivancu Aura (3), Sandu Mihaela , Vizitiu Patricia Maria (8), Neagu Cristina Georgiana (7), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana, Santemarian Cristina, Joldes Roxana Alina, Teodorescu Mihaela Corina (4)

Antrenori: Kozma Gavril si Tosum Constantin

 

 

Campionat European Open (1988-89) – Goteborg – Suedia

04-08.07.2006

 

Clasament final: 1. Danemarca, 2. Rusia, 3. Norvegia, 4. Romania

08.07.2006 –  Finala locurile 3 - 4

 

Romania          -           Norvegia                      24-38 (10-19)    

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (2), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (1), Ivancu Aura (4), Sandu Mihaela (3), Vizitiu Patricia Maria (3), Neagu Cristina Georgiana (6), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana

 

08.07.2006        - Semifinale

Romania          -           Rusia                           16-27 (7-14)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (3), Simion Ana Maria (1), Parvut Aneta, Ivancu Aura (1), Sandu Mihaela (1), Vizitiu Patricia Maria, Neagu Cristina Georgiana (5), Joldes Roxana Alina, Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana Andreea (3), Teodorescu Mihaela Corina (2).

 

 

07.07.2006        - Sferturi de  finale

Romania          -           Slovenia                      21-18 (11-9)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (4), Simion Ana Maria (2), Parvut Aneta, Ivancu Aura (3), Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia Maria (5), Neagu Cristina Georgiana (7), Joldes Roxana Alina, Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Bratu Alina Cristina, Popa Lucia Mihaela, Rahnea Nita Roxana Andreea, Teodorescu Mihaela Corina.

 

06.07.2006

Romania          -           Austria                        20-14 (9-10)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (1), Simion Ana Maria (3), Parvut Aneta, Ivancu Aura (1), Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia Maria (3), Neagu Cristina Georgiana (6), Joldes Roxana Alina (1), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia (1), Bratu Alina Cristina, Popa Lucia Mihaela, Rahnea Nita Roxana Andreea (2), Teodorescu Mihaela Corina (2).

 

06.07.2006

Romania          -           Spania                         12-15 (8-5)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (4), Simion Ana Maria (2), Parvut Aneta, Ivancu Aura, Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia Maria (1), Neagu Cristina Georgiana (3), Joldes Roxana Alina, Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Bratu Alina Cristina, Popa Lucia Mihaela, Rahnea Nita Roxana Andreea, Teodorescu Mihaela Corina (2).

 

05.07.2006

Romania          -           Azerbadjan                  26-10 (12-6)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (1), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (3), Ivancu Aura, Sandu Mihaela (1), Vizitiu Patricia Maria (5), Neagu Cristina Georgiana (2), Joldes Roxana Alina, Ursachi Alexandra Florentina (1), Ciubotaru Diana Claudia (2),  Bratu Alina Cristina (5), Popa Lucia Mihaela, Rahnea Nita Roxana Andreea (5), Teodorescu Mihaela Corina (1).

 

04.07.2006

Romania          -           Belarus                        23-21 (10-8)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (6), Simion Ana Maria (5), Parvut Aneta (1), Ivancu Aura (7), Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia Maria (1), Neagu Cristina Georgiana (3), Joldes Roxana Alina, Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia, Rahnea Nita Roxana Andreea, Teodorescu Mihaela Corina.

 

04.07.2006

Romania          -           Islanda                        22-20 (10-9)

Romania: Pop Dana Afrodita, Seitan Luana Elena, Dinca Elena Nicoleta (3), Simion Ana Maria, Parvut Aneta (2), Ivancu Aura (5), Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia Maria (3), Neagu Cristina Georgiana (6), Joldes Roxana Alina (1), Ursachi Alexandra Florentina, Ciubotaru Diana Claudia,  Bratu Alina Cristina, Popa Lucia Mihaela, Rahnea Nita Roxana Andreea, Teodorescu Mihaela Corina (2).

 

Jocuri de verificare – lot tineret feminin (1988 -89)

Sebnitz

 

21.03.2006

Romania          -           Germania                    33-30 (15-14)

Romania : Croitoru Adriana, Suba Viorica, Nica Andreea, Catineanu Vieru (3), Dinca Nicoleta (1), Zamfir Florina, Parvut Aneta, Ivanciu Aura (1), Puscas Raluca (2), Sandu Mihaela (1), Vizitiu Patricia (7), Tacalie Adriana (8), Neagu Cristina (7), Joldes Alina (3).

 

22.03.2006

Romania          -           Germania                    40-38 (19-20)

Romania : Croitoru Adriana, Suba Viorica, Nica Andreea, Catineanu Alexandra (1), Zamfir Florina (2), Parvut Aneta (6), Ivanciu Aura (2), Puscas Raluca (3), Sandu Mihaela (1), Vizitiu Patricia (6), Tacalie Adriana (2), Neagu Cristina (17), Joldes Alina, Popa Lucia.

 

23.03.2006

Romania          -           Germania                    32-37 (18-22)

Romania : Croitoru Adriana, Suba Viorica, Nica Andreea, Catineanu Alexandra (10), Zamfir Florina, Parvut Aneta (3), Ivanciu Aura (1), Puscas Raluca (6), Sandu Mihaela, Vizitiu Patricia (5), Tacalie Adriana (1), Neagu Cristina (4), Joldes Alina (1), Popa Lucia (1).

 

Calificari CM tineret feminin – Grupa 7 – Spania

 

26.03.2005

Pinto

Romania                      -           Elvetia             34-26 (18-12)

Romania: Carstoaia Aura, Gheorghe Carmen (4), Ivan Carmen (1),  Meirosu Adina, Holhos Adriana (9), Dospin Andreea (5), Toma Mirela (7), Manea Oana (3), Tataran Renata, Cartas Camelia (3), Ialomiteanu Mihaela, Vadineanu Clara, Smedescu Mihaela, Tomuleanu Irina (1).

 

27.03.2005

Pinto

Romania                      -           Spania             24-27 (13-15)

Romania: Carstoaia Aura, Gheorghe Carmen (2), Ivan Carmen (1),  Meirosu Adina (1), Holhos Adriana (10), Dospin Andreea (4), Toma Mirela, Manea Oana (3),  Cartas Camelia, Ialomiteanu Mihaela, Vadineanu Clara, Smedescu Mihaela, Tomuleanu Irina (1), Jerebie Dorina.

 

 

Campionat European de Tineret – Olomouc - Zilin

30.07-08.08.2004

 

 

30.07.2004        Zilin

Romania                      -           Spania                         35-33 (16-15)

Romania: Smedescu Mihaela, Dospin Andreea (9), Vadineanu Clara (1), Manea Oana (6), Ivan Mihaela, Tataran Renata, Geiger Melinda, Gheorghe Carmen (5), Ialomiteanu Mihaela, Cartas Camelia (5), Toma Mirela(1), Tomulean Irina(8), Jerebie Dorina, Negria Duta.

 

31.07.2004        Zilin

Romania                      -           Serbia&Montenegru     23-27(13-13)

Romania: Smedescu Mihaela, Dospin Andreea, Vadineanu Clara (2), Manea Oana (3), Ivan Mihaela(1), Tataran Renata(2), Gheorghe Carmen (1), Ialomiteanu Mihaela, Cartas Camelia (2), Toma Mirela(8), Tomulean Irina(2), Jerebie Dorina(2), Negria Anuta, Nichita Mirela.

 

01.08.2004        Zilin

Romania                      -           Croatia                        27-35(13-19)

Romania: Smedescu Mihaela, Dospin Andreea(8), Vadineanu Clara (2), Manea Oana , Ivan Mihaela(3), Tataran Renata, Gheorghe Carmen (6), Cartas Camelia (3), Toma Mirela(4), Tomulean Irina, Jerebie Dorina, Nichita Mirela, Geiger Melinda, Moroianu Alina(1).

 

03.08.2004        Zilin      

Romania                      -           Islanda                        29-26(12-11)

Romania: Smedescu Mihaela, Dospin Andreea(6), Vadineanu Clara (8), Manea Oana(1), Ivan Mihaela(7), Tataran Renata, Gheorghe Carmen, Cartas Camelia (3), Toma Mirela, Tomulean Irina, Jerebie Dorina(4), Geiger Melinda, Moroianu Alina, Ialomiteanu Mihaela.

 

04.08.2004        Zilin      

Romania                      -           Austria                        30-22(15-9)

Romania:Dospin Andreea(4), Manea Oana(5), Vadineanu Clara(8),Tataran Renata, Ivan Mihaela(3), Cartas Camelia (4),Toma Mirela,Tomulean Irina,Jerebie Dorina(4), Geiger Melinda, Moroianu Alina(1),Ialomiteanu Mihaela, Nichita Mirela, Negria Anuta (1).

 

06.08.2004        Zilin      

 

Romania                      -           Slovenia                      35-30(16-15)

Romania:Dospin Andreea(7), Manea Oana(2), Vadineanu Clara(7),Tataran Renata, Ivan Mihaela, Cartas Camelia (5),Toma Mirela(6),Tomulean Irina(1),Jerebie Dorina(5), Geiger Melinda, Moroianu Alina(2), Nichita Mirela, Negria Anuta,Smedescu Mihaela.

 

07.08.2004        Olomuc      

Finala loc 9-10

Romania                      -           Spania                         31-32(16-18)

Romania:Dospin Andreea(7), Manea Oana(8), Vadineanu Clara(2),Tataran Renata(1), Ivan Mihaela(4), Cartas Camelia (3),Toma Mirela(1),Tomulean Irina(2),Jerebie Dorina(3), Geiger Melinda, Moroianu Alina, Nichita Mirela, Smedescu Mihaela,Ialomiteanu Mihaela.

 

Romania clasata pe locul 10.

 

 

Jocuri de Verificare - Ungaria

 

19.07.2004 - Tiszafoldvar

Romania          -           Austria                                    31-24 (15-12)

Romania: Smedescu Mihaela, Carstoaica Aura (7), Dospin Andreea (5), Vadineanu Clara (1), Manea Oana (6), Ivan Mihaela (2), Tataran Renata (2), Geiger Melinda (2), Gheorghe Carmen (3), Ialomiteanu Mihaela, Moroianu Alina (2), Nichita Mirela, Cartas Carmen (2), Toma Mirela, Drutu Diana.

 

20.07.2004 - Tiszafoldvar

Romania          -           Austria                                    33-26 (11-19)

Romania: Smedescu Mihaela, Carstoaica Aura (2), Dospin Andreea (1), Vadineanu Clara (2), Manea Oana (4), Ivan Mihaela (2), Tataran Renata (1), Geiger Melinda (4), Gheorghe Carmen (4), Ialomiteanu Mihaela, Moroianu Alina (2), Nichita Mirela, Cartas Carmen (1), Toma Mirela (7), Drutu Diana (3), Tomuleanu Irina (4).

 

 

Jocuri de Verificare

 

12.07.2004 - Brasov

Romania          -           Franta                                     26-16 (13-8)

Romania: Smedescu Mihaela, Cazacu Alexandra, Carstoaica Aura (4), Dospin Andreea (5), Vadineanu Clara (3), Cartas Carmen, Manea Oana (5), Tomuleanu Irina, Toma Mirela (1), Ivan Mihaela (2), Tataran Renata, Geiger Melinda, Gheorghe Carmen (4), Jerebie Dorina (1).

 

13.07.2004 - Sf. Gheorghe

Romania          -           Franta                                     23-29 (11-14)

Romania: Smedescu Mihaela, Carstoaica Aura (3), Dospin Andreea (2), Vadineanu Clara (3), Manea Oana, Tomuleanu Irina (1), Ivan Mihaela (2), Tataran Renata (2), Geiger Melinda (7), Gheorghe Carmen (2), Hartopeanu Ioana, Ialomiteanu Mihaela, Moroianu Alina (1), Holhos Adriana.

 

14.07.2004 - Brasov

Romania          -           Franta                                     23-21 (12-9)

Romania: Carstoaica Aura (3), Dospin Andreea, Vadineanu Clara (4), Manea Oana (5), Tomuleanu Irina, Ivan Mihaela (6), Geiger Melinda, Ialomiteanu Mihaela, Cazacu Alexandra, Moroianu Alina, Cartas Carmen, Toma Mirela, Jerebie Dorina (4), Nita Mihaela, Drutu Diana.

 

 

Turneu Pregatire Lot national feminin – tineret

DEVA

 

02.04.2004

Deva

Romania                      -           Polonia                       31-26    (17-14)

Romania: Smedescu Mihaela, Strungaru Simona - Carstoaica Aura (2), Gheorghe Carmen (7), Pomohaci Raluca (1), Dospin Andreea (5), Toma Mirela (4), Petrescu Dana (1), Manea Oana (4), Vadineanu Clara (3), Tataran Renata, Meirosu Adina (3), Cartas Carmen, Holhos Adriana.

 

02.04.2004 Deva

Romania          -           Danemarca                              35-24    (19-12)

Romania: Smedescu Mihaela, Nichita Mihaela - Carstoaica Aura, Gheorghe Carmen (2), Dospin Andreea (1), Toma Mirela (10), Petrescu Dana, Manea Oana (7), Vadineanu Clara (6), Cartas Carmen (2), Holhos Adriana (1), Jerebia Dorina (1), Meirosu Adina (5), Duca Oana.

 

03.04.2004 Deva

Romania          -           Ungaria                                   29-28    (20-15)

Romania: Smedescu Mihaela, Strungaru Simona - Carstoaica Aura (6), Gheorghe Carmen (2), Pomohaci Raluca, Dospin Andreea (1), Toma Mirela, Petrescu Dana, Manea Oana (4), Vadineanu Clara (6), Cartas Carmen, Holhos Adriana, Jerebie Dorina, Meirosu Adina (10).

 

 

TURNEUL INTERNATIONAL - feminin tineret „CUPA JENCIN” 23-26.03.2004

 

Jencin 23.03.2004

Romania          -           Brazilia                                   32-27 (15-14)

Romania: Carstoaia Aura (4), Gheorghe Carmen (7), Dospin Andreea (5), Toma Mirela (2), Manea Oana (6), Tataran Renata (2), Meirosu Adina (6), Cartas Camelia, Holhos Adriana, Ialomiteanu Mihaela, Vadineanu Clara, Strungaru Simona, Tomuleanu Irina.

 

Jencin 24.03.2004

Romania          -           Elvetia                                     35-24 (18-10)

Romania: Carstoaia Aura (4), Gheorghe Carmen (5), Ivan Mihaela (1), Cartas Camelia (1), Dospin Andreea (2), Jerebie Dorina (2), Toma Mirela (1), Manea Oana (6), Vadineanu Clara (3), Tataran Renata (2), Meirosu Adina (8), Ialomiteanu Mihaela, Strungaru Simona, Tomuleanu Irina.

 

Jencin 25.03.2004

Romania          -           Belgia                                     38-14 (20-7)

Romania: Carstoaia Aura (2), Gheorghe Carmen (4), Ivan Mihaela (3), Cartas Camelia (2), Dospin Andreea (2), Holhos Adriana (3), Jerebie Dorina (6), Manea Oana (4), Vadineanu Clara (4), Tataran Renata (1), Meirosu Adina (6), Ialomiteanu Mihaela, Strungaru Simona, Tomuleanu Irina (1).

 

Jencin 26.03.2004

Romania          -           Cehoslovacia                          32-28 (17-13)

Romania: Carstoaia Aura (1), Gheorghe Carmen (6), Ivan Mihaela (1), Cartas Camelia, Dospin Andreea (1), Jerebie Dorina, Toma Mirela, Manea Oana (1), Vadineanu Clara (4), Tataran Renata, Meirosu Adina (8), Ialomiteanu Mihaela, Strungaru Simona, Tomuleanu Irina.

 

Jencin 27.03.2004

Romania          -           Norvegia                                 28-28 (16-19)

Romania: Carstoaia Aura (3), Cartas Camelia(5), Dospin Andreea (9), Manea Oana (5), Meirosu Adina (6), Gheorghe Carmen, Ivan Mihaela, Holhos Adriana, Jerebie Dorina, Toma Mirela, Ialomiteanu Mihaela,Vadineanu Clara, Strungaru Simona, Tomuleanu Irina.

 

 

Turneu Pregatire Lot national feminin – tineret

“SILESIA”-POLONIA

                                                          

 

21.11.2003

Katowice

Romania                      -           Cehia                           31-20    (19-8)

Nichita Mirela, Smedescu Mihaela, Strungaru Simona – Carstoaica Aurelia (2), Gheorghe Carmen (5), Ivan Mihaela, Moroianu Alina (2), Dospin Andreea (4), Jerebie Doina, Toma Mirabela (1), Petrescu Daniela (1), Manea Oana (10), Vadineanu Clara (6), Drutu Diana, Negria Ioana.

 

22.11.2003

Katowice

Romania                      -           Rusia                           19-34    (9-15)

Nichita Mirela, Smedescu Mihaela, Strungaru Simona – Carstoaica Aurelia, Gheorghe Carmen (6), Ivan Mihaela (2), Moroianu Alina, Dospin Andreea (2), Jerebie Doina, Toma Mirabela (3), Petrescu Daniela, Manea Oana (2), Vadineanu Clara (4), Drutu Diana, Negria Ioana.

 

 

22.11.2003

Katowice

Romania                      -           Polonia                       32-26    (18-11)

Nichita Mirela, Smedescu Mihaela, Strungaru Simona – Carstoaica Aurelia (1), Gheorghe Carmen (5), Ivan Mihaela (5), Moroianu Alina, Dospin Andreea (4), Jerebie Doina, Toma Mirabela (4), Petrescu Daniela (1), Manea Oana (3), Vadineanu Clara (9), Drutu Diana, Negria Ioana.

 

23.11.2003

Katowice

Romania                      -           Danemarca                  24-29 (13-13)

Nichita Mirela, Smedescu Mihaela, Strungaru Simona – Carstoaica Aurelia (4), Gheorghe Carmen (2), Ivan Mihaela (5), Moroianu Alina, Dospin Andreea (1), Jerebie Doina, Toma Mirabela (5), Petrescu Daniela, Manea Oana (1), Vadineanu Clara (6), Drutu Diana, Negria Ioana.